Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Šokující fotografie ledních medvědů ukazují dopady globálního oteplování, za které jsme zodpovědní my všichni

Neuvěřitelné množství odpadků, které lidé produkují, továrny, neúcta
k přírodě, globální oteplování… zde vidíte výsledek.
Fotografie zubožené medvědice je přímým, jasným a do očí bijícím důkazem klimatických změn. Ano, pane exprezidente Klausi, a vám podobní skeptici budou muset svoji teorii o neexistenci globálního oteplování malinko vylepšit, protože příroda mluví proti vám.

Šokující fotografie byla pořízena fotografem Kerstinem Langenbergerem na Špicberkách. Špicberky jsou ostrovy v Severním ledovém oceánu severně od evropské pevniny. Zároveň je to nejsevernější část Norského království.

Langenberger umístil snímek na Facebook a napsal k němu, že ačkoliv místní vědci tvrdí, že medvědí populace je stabilní, pravidelně vidí hubené nebo hladovějící medvědice.

„Pozoruji na vlastní oči tání ledovců a jejich ubývání o desítky až stovky metrů ročně. Ledové kry mizí rekordní rychlostí. Samozřejmě jsem viděl medvědy v dobrém stavu, ale také jsem viděl lední medvědy vyhladovělé na kost a i ty mrtvé. Chodí po břehu a hledají potravu. Pokoušejí se lovit, jedí také ptačí vejce, ale i mech a řasy. Při svém pozorování jsem si uvědomil, že medvědi s dostatkem tuku a zdravě vypadající, které vídám, jsou téměř výhradně samci, kteří zůstávají po celý rok na ledových krách. Samice, které musí na pevninu, kde rodí svá mláďata, vzhledem k tomu, že kry ustupují dále a dále na sever každý rok a ony se na ně nemohou později dostat, jsou velmi často ve špatném stavu,“ doplnil Langenberger.

Lední medvědi jsou v současné době považováni za ohrožený druh a jsou na Červeném seznamu IUCN.

V důsledku tání mořského ledu došlo ke snížení populace více než o 30 % v posledních třech generacích (45 let).

Mohlo by vás zajímat

Další články