Sem tam se prostě stane, že s exotickým ovocem přicestuje i nějaká ta potvůrka. V poslední době jsou to především neškodní, ale i nebezpeční pavouci. Tesco na okraji Londýna bylo však kvůli jednomu takovému exotickému exempláři málem blízko tragédii. Na dvacetiletou prodavačku vyskočil při vybalování banánů škorpion a bodl ji do prstu. Bohužel nebyl až tak neškodný, jak by se na první pohled mohlo zdát, nýbrž životu nebezpečný druh pocházející z Kostariky.

„Jsem odvážný člověk, ale tohle bylo skutečně šílené. Bolelo to jako bodnutí od včely, ale bylo to tak 40× horší! Bolest to byla hrozná, myslela jsem, že na místě umřu,“ uvedla Kita. „Upřímně říkám, že za celý svůj život jsem nebyla víc vyděšená,“ dodala.

Kita skončila v nemocnici, kde si s ní lékaři nejdřív nevěděli rady. Přeci jen s pacienty s bodnutím od exotických škorpionů nemají ty patřičné zkušenosti. Po ošetření Kitu nakonec pustili domů, ale prst má pořád chromý. Měla velké štěstí, že to odnesl jen její prostředníček a škorpion do ní nevpustil více jedu.

Ročně přitom na bodnutí od těch nejnebezpečnějších druhů zemře minimálně tisíc lidí, v některých zemích ovšem neexistuje přesná evidence, takže obětí může být víc.