Na Instagramu ji sledovalo takřka 770 tisíc lidí. Ona díky tomu vydělávala tisíce dolarů měsíčně, a to je jí pouhých 19 let. Spousta teenagerů z celého světa by chtěla přesně takový život, jaký Essena měla, ale ona se přesto rozhodla všechno zahodit. Že to nechápete?

Bývalá královna Instagramu už zkrátka nedokázala mlčet o tom, jak lidem sociální sítě ničí život.

Za prvé jsou tady samotné podvody na fanoušky. Essena přiznala to, co už se poměrně dlouho proslýchá. Každá „momentka“ na Instagramu ve skutečnosti vzniká několik hodin a z tisíců záběrů se pak vybírá ten jediný, který vypadá nejvíce nenuceně. Modelky jsou navíc samozřejmě oděné do designových kousků konkrétních firem, které se nebojí za jednu fotografii zaplatit i desetitisíce ko­run.

Druhou věcí je pak to, že sociální sítě dle 19leté modelky vytvářejí v lidech nejistotu, malé sebevědomí a v důsledku potřebu neustálé validace v podobě lajků.

„16letá Essena by se ptala, co to sakra dělám, vždyť mám snový život! Jenže proč se tedy cítím tak ztracená, osamělá a nešťastná? Zkrátka jsem se doteď nechovala dle vlastních hodnot. Nebyla jsem sama sebou, protože jsem nevěděla jak. Prohrála jsem se strachem z toho, že zkrátka nebudu tím, co ostatní chtějí. To se teď celé změní,“ slibuje bývalá hvězda Instagramu a založila web, který chce bojovat se současným kultem sociálních sítí.

Ve fotogalerii si můžete přečíst pravdu o tom, jak krásné fotky na sociální sítě vznikají.