Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

SNÍMKY, KTERÉ VHÁNÍ SLZY DO OČÍ: Otec fotí svoji dceru (4), která umírá na rakovinu

Zhroucený otec chce světu ukázat utrpení jeho dcery, která umírá na
rakovinu.
Zdroj: Andy Whelan
+ Další 3 fotografie
Zhroucený otec chce světu ukázat utrpení jeho dcery, která umírá na rakovinu. Jessice Whelan (4) zbývá posledních pár týdnů života a rodiče se chtěli podělit o tyto smutné chvíle.

Místo aby si hrála se svými kamarádkami a panenkami, bojuje o život. Jessica Whelan (4) si ještě život moc neužila a už umírá. Má totiž zákeřnou rakovinu a zbývá jí jen pár týdnů života. Její otec se rozhodl o svoje utrpení podělit.

Bolest, smutek, pláč. S tím se musí denně poprat malá holčička. Snímky jsou velmi emotivní a plné bolesti. Na černobílém snímku se Jessica svíjí v bolestech a křečích, na hrudníku jsou vidět její vystouplé žíly.

„Tohle je ta nejtěžší fotka, jakou jsem kdy udělal,“ napsal otec na Facebook. Nemoc je už ve 4. stádiu, tedy v tom nejhorším. "Byla vyfocena ve chvíli, kdy jsme jí jako rodiče nemohli poskytnout žádnou útěchu – Jessica nás od sebe odstrkovala, protože se potřebovala potýkat se svou palčivou bolestí sama,“ dodal.

O zákeřné rakovině Jessicy se rodiče dozvěděli před více než rokem. Začalo to tím, že dívku pobolívaly ruce a nohy. Nejdříve jí diagnostikovali infekci v kostech. Jenže později se dozvěděli šokující verdikt, v břichu jí našli zhoubný nádor typu neuroblastom. Holčička podstoupila sérii ozařování a chemoterapií. Už to chvíli vypadalo, že nad zákeřnou chorobou zvítězila. Začaly jí totiž růst vlasy a cítila se lépe. Jenže nádor se nezmenšil a rakovina se rozšířila do celého těla.

„Touto fotografií nechceme nikoho urazit, ani naštvat. Chceme, aby lidé viděli tu temnotu, v které se dítě s rakovinou ocitne. Možná někdo bude schopný v budoucnu udělat něco, co by ochránilo každé dítě od snášení takové bolesti a také rodičů od každodenního pohledu na svou vlastní krev, jejíž stav se stále zhoršuje,“ řekl zoufalý otec Andy. Prožili si s ní opravdu velmi drsné chvíle. Jednoho dne dokonce malá holčička řekla, že nechce umřít. Rodičům to trhalo srdce.

Byli stále po jejím boku a snažili se ji co nejvíce podpořit. Nakonec se ale rozhodli léčbu dívky ukončit. Umírala a nedalo se s tím nic dělat. „Nechtěli jsme ji udržovat při životě jen kvůli sobě. Chtěli jsme, aby si vychutnala to, co jí ze života zbývá – bez léků,“ řekl otec. Teď chtějí rodiče zvýšit povědomí o této nemoci. „Výzkum je potřebný, aby se konečně našly léky,“ uzavřel.

Související články

Další články