Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Snaží se někdo potopit prince Harryho? Bývalý generálmajor o něm tvrdí, že v Afghánistánu zaspal útok Talibanu!

Bývalý generál operující v Afghánistánu tvrdí, že Harry pokojně spal,
zatímco Taliban zničil základnu Bastion.
Zdroj: Profimedia.cz

Británie je na svého královského rebela pyšná. Princ Harry (28) totiž nesedí doma na polstrovaném gauči s výšivkami své babičky, ale pěkně tvrdě dře v armádě. Už byl na dvou vojenských misích, poprvé odletěl do Afghánistánu tajně a věděla o tom jenom rodina a britský tisk, který na prosbu z Buckinghamského paláce tajil informace.

Hrozilo totiž, že Taliban bude chtít britského prince zabít a provalení jeho přítomnosti by tak ohrozilo na životě i další vojáky. Když se vrátil a noviny o tom konečně mohly napsat, stal se doslova přes noc národním hrdinou. Jeho druhá cesta už byla veřejná a všichni sledovali, jak si Harry vede. Nikdy neměl žádné speciální zacházení, žádné výjimky, nikdo mu nic neodpustil a podle všeho je mu armáda souzená.

Britský deník Daily Mail ale včera přišel s informací, která slavného zrzouna poněkud diskredituje. Generálmajor Gregg Sturdevant, který byl nucen odložit frčky a vystoupit ze služby v důsledku bezpečnostních pochybení na misi, tvrdí, že Harry se na svoje kamarády ve zbrani vykašlal v ten den, kdy Taliban provedl v září roku 2012 zničující útok na vojenskou základnu Bastion, během něhož zemřelo nebo bylo zraněno na osmnáct vojáků.

„Během útoku prospal celou noc, vůbec neví, co se stalo,“ tvrdí generálmajor, což je celkem závažné tvrzení, které může Harrymu v armádě docela zavařit, nikdo se ale k tomuto výroku ještě oficiálně nevyjádřil. Na základě útoku a proražení obrany základny Bastion pak proběhlo bezpečnostní vyšetřování, v jehož důsledku generálmajor Sturdevant odstoupil ze služby.

Harry je teď na oficiální cestě po Austrálii a po návratu hodlá běžet ihned zpátky do služby v armádě.

Související články

Další články