Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Smutná zpráva pro fanoušky Pána prstenů: Zemřel Saruman, kterého jsme milovali, i když byl záporák

Navždy si ho budeme pamatovat jako Sarumana.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
Zemřela další legenda! V požehnaném věku 93 let a se stovkami filmů na kontě zemřel britský herec Christopher Lee. Mladší ročníky si ho pamatují jako představitele Sarumana, ti starší jako hraběte Draculu.

Saruman, Dracula, Rochefort ze Tří mušketýrů, Scaramangy z bondovky Muž se zlatou zbraní, to je jen krátký výčet nejslavnějších rolí londýnského rodáka Christophera Leeho. Natočil 280 filmů, což je úctyhodné číslo, stejně jako věk, kterého se dožil. Za svoji filmovou tvorbu získal řadu ocenění, a dokonce šlechtický titul.

Zpočátku své kariéry měl sir Christopher problém prorazit kvůli své výšce (měřil skoro dva metry), toho ale nakonec filmaři využili jako jeho přednosti a začali ho obsazovat do hororových snímků. Poprvé si stoupl před kameru v roce 1948, a to ve snímku Corridor of Mirror. Dalších deset let se mu příliš nedařilo a ačkoli práci měl, dostával hlavně vedlejší role. Jenže pak se objevila nabídka na hlavní roli, která ho proslavila, v roce 1958 se z něj stal obávaný hrabě Dracula!

Posledních několik týdnů byl hospitalizován se srdečními a dýchacími potížemi. Herec zemřel v neděli ráno v londýnské nemocnici, obklopen rodinou.

Související články

Další články