Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jaromír Jágr koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

SMUTEK V DIVADLE: Po mladém Zedníčkovi (†27) zemřel další herec, který byl na brněnském jevišti jako doma

Letos zemřel už druhý herec z brněnského divadla.
Zdroj: Městské divadlo Brno, Google StreetView
V neděli zemřel herec Pavel Kunert (†88), který za svůj život na své konto nastřádal přes 200 rolí. Po tragickém skonu Jakuba Zedníčka (†27) tak jde letos už o druhého herce z Městského divadla Brno, pro kterého si přišla smrt. Smutnou zprávu oznámila ve středu mluvčí divadla Lenka Pazourková.

Brněnské městské divadlo se letos už podruhé zahalilo do černé. V neděli zemřel herec Pavel Kunert, který patřil ke stálým tvářím divadelního svatostánku v moravské metropoli.

„Od počátku sezony 1958/1959 se dostal do Brna a tomuto městu zůstal věrný až do své smrti. Zakotvil v něm natrvalo a svým osobnostním herectvím, herectvím impulzivním, plným emocionální síly, herectvím vyznačujícím se uměním výrazné zkratky byl bezmála půlstoletí jedinečnou součástí a oporou tohoto souboru,“ stojí v dnešním smutečním oznámení Městského divadla Brno.

Kunert za svou dlouhou kariéru nastřádal na konto přes 200 rolí. Hrál postavy dramatické i komické. Na divadelních prknech stanul například coby Harpagon z Molièrova Lakomce, Biff z Millerovy Smrti obchodního cestujícího i král Jindřich VIII. ve hře Maxe Feilera.

V tomto roce je to už podruhé, co herci z brněnského divadla zažívají smutek. V prvních okamžicích letošního roku tragicky zahynul Jakub Zedníček, synovec slavnějšího Pavla Zedníčka (68). Spěchal za svou partnerkou a malou dcerou a na dálnici se mu to stalo osudným.

Související články

Další články