Zpěvačka Iveta Bartošová, která 8. dubna oslavila 48. narozeniny, spáchala sebevraždu tím, že si lehla pod přijíždějící vlak v pražské Uhříněvsi. Její smrt otřásla celou Českou republikou a my nyní zavzpomínáme na nejzásadnější okamžiky z jejího života.

Tato ikona českého popu a trojnásobná Zlatá slavice se narodila 8. dubna v Čeladné. Své dětství a dospívání prožila ve Frenštátě pod Radhoštěm, měla o dva roky staršího bratra Lumíra a sestru-dvojče Ivanu, která je o 15 minut starší než ona, a prožila vcelku idylické dětství.

Svou první osudovou lásku Petra Sepéšiho potkala na festivalu Mladé písně v Jihlavě. Díky tomu, že je Jaromír Vašta a Pavel Vaculík spojili v úspěšný pěvecký pár, se rázem proslavili hity jako Červenám, Knoflíky lásky, My to zvládnem či Medové dny.

Jejich úspěšná spolupráce však skončila Petrovou tragickou smrtí, když zahynul při nehodě na železničním přejezdu ve Františkových Lázních.

Iveta se po tragické události dlouhé měsíce vzpamatovávala, aby pak odstartovala svou vlastní sólovou kariéru a zlatou éru.