Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Slyšeli jste někdy o józe prstů? Zbaví vás stresu i bolesti

Jde o novou a naprosto převratnou léčebnou techniku.
Zdroj: profimedia
Už kolem vás proběhl někdy pojem jóga prstů? Pokud ne, nechte se zase něčím inspirovat a staňte se o trochu moudřejší. Možná si právě v tomto druhu cvičení najdete kus sebe a naučíte se poznávat své tělo ještě o trochu líp.

Určitě víte, že existují body, které léčí a které nám nejen pomáhají od bolesti, ale i uvolňují mysl. Díky tomu, že jsou prsty částí dobře dostupnou pro nás samotné, můžeme si takovou terapii naordinovat sami a provádět ji tak často, jak jen budeme chtít. Jóga prstů vychází ze stlačení bodů na rukách v různých pozicích a různým způsobem.

Pokud nevíte, jak takovou jógu prstů cvičit, postačíte si s volnou půlhodinkou za den, kterou si můžete rozdělit do více částí. Minimální doba, po kterou byste měli jógu prstů provádět, je měsíc. Jedině tak můžete cítit odpočinek, psychickou pohodu a úlevu od nejrůznějších bolestí.

Zmáčkněte si postupně každý prst na ruce, a to přímo uprostřed bříška, a zase napětí uvolněte. Tuto metodu provádějte opakovaně a v různých intenzitách. Při cvičení můžete sedět v tureckém sedu, ležet, prostě zvolte pro vás jakoukoli příjemnou pozici.

Uvidíte, že si tuto léčebnou metodu zamilujete a nebudete moct bez ní už fungovat. Skutečně funguje.

Související články

Další články