Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Sloní muž doufá v zázrak: Jeho noha váží tolik co dítě v první třídě!

Muž trpí gigantismem.
+ Další 2 fotografie

Michael Cull (66) z Velké Británie trpí velmi vzácnou chorobou. Kvůli elefantiáze, které se také někdy říká syndrom sloních nohou, váží jeho levá noha přes dvacet kilogramů.

Sloní muž zažil před deseti lety autonehodu a šel do nemocnice na tetanovku. Pět týdnu po tom, co byl naočkován, mu začala otékat noha. Bývalý NASA počítačový technik se obával nejhoršího a vrátil se do nemocnice.

Doktoři mu sdělili, že dva tvrdé otoky jsou důsledkem elefantiázy, syndromu sloních nohou. „Je to divné, že se to stalo zrovna mně. Vyrůstal jsem v amazonském pralese, takže je možné, že jsem tam chytil něco, co ve mně 50 let dřímalo,“ řekl Michael pro Dailystar.

Noha mu vyrostla do obrovských rozměrů a on teď není schopen chodit a musel vytrpět hodně škádlení a nadávek od svých sousedů. Teď se však naskytla nová naděje, že se sloní nohy zbaví. Jeden lékař se pokusí mu přebytečnou tkáň z nohy odstranit.

Mohlo by vás zajímat

Další články