Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Sledujte největší bolševické vejce na světě v pošahané reklamě: Lidé se museli rozestoupit, aby se vlezlo na stůl!

Během probíhajících Velikonoc přichází v hodně levičácké redakci eXtra.cz na přetřes legendární obrovské vejce, které bylo podle všechno snad skutečně největší celebritou osmdesátých let v Československu, jak vzpomínají důchodci mezi redaktory.

„Uvolněte místo… Tak uvolněte místo!“ ozýval se vzrušený šepot okolostojících poté, co do jistého malého českého městečka vtrhlo fenomenální vajíčko.

Podle tehdejší reklamy se muselo jednat o natolik strhující událost, že se pro oslavované vejce dokonce musely vyklidit ulice. Televizní reklamy za dob totality se však vůbec soustřeďovaly především na „obyčejné pochutiny“ typu okurky, „tvargle“, jablka, štrůdl nebo párky.

Po pádu železné opony do Česka vtrhnul kapitalismus, a tak jsme se mohli dočkat propagace i poněkud komerčnějších věcí, jako byly konkrétní značky másla nebo Markem Vašutem tolik vychvalované kafe. Nicméně je dnes na řadě slepičí produkt, pro který musel mít každý československý občan vyhrazen prostor na svém stole, a pokud se z něj nestal pukavec, tak je tam dodnes.

Související články

Další články