Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Sledujete Chalupáře? Byli jsme ve vesnici, kde Huml koupil chalupu, vše je jinak

Zdroj: eXtra.cz, ČT
+ Dalších 11 fotografií
Chalupáři
Legendární seriál Chalupáři je zpět. Komedie s Josefem Kemrem a Jiřím Sovákem se natáčela v malebné vesničce Višňová. Reportéři eXtra.cz se dojeli podívat, jak to zde vypadá 44 let po natáčení. Nezůstal zde kámen na kameni.

Legendární komedie se natáčela v obci Višňová, která leží u Příbrami. Tvůrci seriálu dali obci název Třešňová.

Do Třešňové přijíždí protivný důchodce Evžen Huml (v podání Jiřího Sováka). Protivný dědek se zde spřátelí s Bohoušem Císařem (Josef Kemr) a začínají se spolu starat o chalupu. A také rozvíjejí dobré sousedské vztahy.

Dnes byste ale jejich chalupu nepoznali. Malebná stavba zcela změnila svou tvář. Je z ní takový typický socialistický domek, který pozbyl veškeré kouzlo.

To samé vás napadne, když se rozhlédnete po návsi. Prostě obyčejné náměstíčko, které ztratilo seriálovou romantiku.

Místní nám řekli, že litují, že obec z natáčení nedokázala vytřískat propagaci a peníze. „Třeba Troškovy Hoštice. Tam z toho vymačkali mnohem více. Tady vedení obce nechápalo, jaká je to příležitost,“ řekl nám jeden z místních obyvatel.

Je vidět, že vzájemná pospolitost se také už nenosí. Lidé se v obci schovávají za vysokými ploty. Uzavřeli se do sebe. Už si nepovídají v místní hospodě, raději sedí doma u počítače a sledují internet.

Doba je jiná. Jediné, co se od natáčení téměř nezměnilo, je tak místní kostelík a Jiřina Bohdalová.

Související články

Další články