Poškrábané parkety, potrhaná linolea, rozbité dlaždice, poškozená plovoucí podlaha… Co s tím? I pokud nemáte dostatek finančních prostředků na opravu či rovnou kompletní výměnu podlah (nebo bydlíte v pronájmu), neznamená to ještě, že je nemůžete zakamuflovat nebo jejich ošklivost alespoň minimalizovat na přijatelnou míru. Že nevíte, jak na to? Vyzkoušejte jeden z následujících ti­pů:

  1. Nakupte více různých koberečků – zakrýt nevzhlednou podlahu kobercem napadne asi každého, ale „koláž“ z koberečků vypadá mnohem lépe.
  2. Vytvořte „kobercovou dlažbu“ – není to sice právě levné, ale docela efektivní. A stejně jako v předchozím případě originální.
  3. Pořiďte si na přechodnou dobu vinylovou podlahu – toto řešení v poslední době volí čím dál tím víc lidí. Vinylové podlahy jsou totiž velmi odolné a snadno se pokládají i udržují.
  4. Zamaskujte nejošklivější části podlahy ubrusem – nyní je samozřejmě řeč o kuchyních, do kterých se koberce zase až tak moc nehodí. Oproti tomu ubrusy se v nich jak známo vyjímají skvěle – ať už na stolech nebo pod nimi.
  5. Jako dočasné řešení se často používá také ne příliš drahá laminátová podlaha, kterou lze položit i na starý koberec (s krátkým vlasem). Že to zní hodně divoce? Ano, ale není to nemožné. A přestože jde o časově náročnou záležitost, výsledky bývají poměrně působivé.

Tento článek vznikl ve spolupráci s portálem homelove.cz, zaměřeným na orientální a vintage nábytek.