Tamara Samsonová zabíjela především v Petrohradě a v průběhu 20 let zde usmrtila minimálně 11 lidí. Na stopu se jí kriminalisté dostali poté, co Rusku zachytily bezpečnostní kamery při odhazování ostatků jedné z obětí do popelnice.

Bývalá pracovnice hotelu si psala detailní popis každé vraždy do deníků, a to hned ve třech jazycích. Ruštině, němčině a angličtině. Žena, kterou ruská média ihned přejmenovala na babu Jagu, prý měla slabost především pro plíce, které měla s oblibou konzumovat.

Na otázku, zda je kanibalem, odpověděla: „Není to vyloučeno.“

Její poslední obětí měla být Valentina Ulanová (79), kterou předávkovala prášky na spaní a následně ji rozřezala pilou, zatímco žena byla stále naživu. Případ je o to horší, že Tamara měla být pečovatelkou zavražděné a motivem byla obyčejná hádka o neumytých hrncích.

Obětí vražedného řádění baby Jagy se stal pravděpodobně i manžel Samsonové, který beze stopy zmizel v roce 2005.

„Zabila jsem svého nájemníka Voloďu. Rozřezala jsem ho v koupelně nožem na kousky, dala do plastových pytlů a rozházela ho různě po městě.“ To je část šokujícího deníku, kterou zveřejnila policie. Detektivové nyní studují všechny nevyřešené vraždy v okolí Petrohradu za posledních 20 let.

„Je pravděpodobně daleko hloupější nebo daleko chytřejší, než se zdá,“ uvedl jeden z detektivů. Samsonová reagovala na soudcem uvalenou vazbu smíchem a tleskáním a do kamer pak s oblibou posílá vzdušné polibky.

dalším průběhu šokujícího případu vás budeme informovat.