Slovenské město Martin vyděsil případ hromadné sebevraždy náctiletých školaček. Dívky byly na cestě do školy, ale rozhodly se, že raději půjdou do domu k Lucii a tam se všechny otráví. Na případ upozornil deník Nový Čas.

První tři dívky spolykaly psychiatrické léky a zapily je alkoholem. Čtvrtá z nich, Nikolka, si to ale na poslední chvíli rozmyslela a zavolala záchranku. Její spolužačky začaly pomalu upadat do bezvědomí a nechybělo málo a všechny tři by zemřely. Nikolka tak zavolala pomoc doslova na poslední chvíli. Stačilo, aby záchranka přijela o 10 minut později a byly by mrtvé.

Rodiče byli v šoku. Nikdo nemohl pochopit, proč se dívky k tak zoufalému činu rozhodly. Nic tomu ani nenasvědčovalo. Všichni pak Nikolce děkovali, že svým kamarádkám zachránila život.

„Viděla jsem je jít ve čtvrt na 10 do domu. Ve tři čtvrtě už tam houkaly sanitky,“ řekla Novému Času sousedka Lucie. Jedna z matek se dokonce zhroutila. „Moje dcera mi řekla, že chtěla spáchat sebevraždu a že svého činu nelituje,“ řekla se slzami v očích matka jednoho z děvčat. „Trpí depresemi už rok. I kvůli těžké rodinné situaci chodíme k lékařce,“ dodala.

Dívky byly odvezené do martinské nemocnice, kde bojovaly o život. Když se jejich stav na JIPce zlepšil, byly převezeny na psychiatrii. Případem se zabývá policie.