Největší skluzavka světa Verrückt v akvaparku Schlitterbahn v Kansas City zabila před necelými dvěma týdny syna kansaského senátora Caleba Thomase Schwaba. Chlapec vyletěl z raftu a ochranná bariéra chlapci utrhla hlavu. „Opravdu nevíme, co se stalo. Proto je nutné zevrubné vyšetřování. Musíme zjistit, co se vlastně přihodilo,“ řekla hned po tragédii policejní mluvčí Cameron Morgan. Vyšetřovatelé pracují i s verzí, že byl raft přetížen a trojice tak překročila povolenou rychlost.

Caleb jel totiž na raftu ještě se dvěma ženami, které se nyní rozhodly o celé tragické události promluvit. Vše měly před očima a samy unikly smrti jen o vlásek. Hannah Barnes (32) a Matraca Baetz (25) se během jízdy zranily a uhodily do hlavy. Jedna měla zlomenou lícní kost a druhá čelist. Jako zázrakem ale přežily a nic vážnějšího se jim nestalo. Obrázek mrtvého chlapce ale budou mít před očima nejspíš do konce života.

„Jsme matky a můžeme jen doufat, že Calebova rodina najde alespoň trochu útěchy v tom, že děláme všechno pro to, aby se nic tak tragického žádné další rodině nestalo,“ řekly ženy. Ke smrti svého syna se vyjádřil i senátor Scott Schwab. „Nedá se slovy popsat, jak jsme já, Michele a chlapci všem, kteří nám v uplynulých dnech pomáhali, vděční. Obyčejné děkujeme se některým může zdát nedostatečné, ale nezmůžeme se na jiná slova. Proto z hloubi srdce děkujeme,“ řekl.