Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Lucie Vondráčková (zpěvačka)

Nejnovější kauzy

Skandální umění po francouzsku: Žena si sedne doprostřed výstavy a všem předvede své lůno!

+ Další fotografie

Z francouzského umění nám zůstává rozum stát. Nedávno jsme mohli kroutit hlavou nad ženou, která svou vaginou kreslí obrazy, a teď tu máme další ukázku exhibicionismu.

Mladá umělkyně Deborah de Robertis (30) vchází do místnosti, sedne si před obraz, na kterém je vyobrazeno ženské přirození, vyhrne si šaty a ukáže všem přítomným svoji vaginu. Přihlížející lidé jsou z jejího počínání nejdříve v rozpacích, ale nakonec se dáma dočká i potlesku.

Provokativní gesto mělo být jakýmsi doplňkem k obrazu s názvem „Původ světa“ od Gustava Courbeta. Což ochranka muzea nejspíš nepochopila a umělkyně byla odvezena policií, čelí také dvěma stížnostem za sexuální exhibicionismus.

Nicméně studentka umění se na to dívá poněkud jinak. „Jestliže ignorujete kontext díla, můžete si vyložit toto představení jako akt exhibicionismu, ale to, co jsem udělala já, byl impulzivní čin. Odhalila jsem jen to, co v obraze není vidět, skryté oko, které odkazuje k nekonečnu a k původu,“ vyjádřila svou kontroverzní myšlenku Deborah.

Mohlo by vás zajímat

Další články