Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

SKANDÁL na paralympiádě: Řada sportovců je úplně zdravá. Slepotu předstírají!

Tohle chování rozhodně není sportovní.
Zdroj: profimedia.cz
Rusko se potýká s dalším olympijským skandálem. Hned potom, co bylo ruským hendikepovaným sportovcům zakázáno startovat na letošních olympijských hrách v Riu, vyplouvají na povrch další pohoršující skutečnosti. Údajně je řada "postižených" sportovců zcela zdravých a jedná se ve velkém počtu zejména o nevidomé atlety.

Ruská paralympijská reprezentace se potýká s dalšími potížemi. Po nedávném skandálu, kdy byl ruským hendikepovaným sportovcům zakázán start na letošních hrách v Riu kvůli dopingu, vyplouvají na povrch další kompromitující informace.

Pomalu, ale jistě začínají prosakovat jisté spekulace, že řada hendikepovaných sportovců je doopravdy naprosto zdravá. Má se jednat zejména o nevidomé atlety, kteří údajně svou slepotu pouze hrají a v reálném životě například úplně bez problémů řídí auta. Pokud se najdou usvědčující důkazy, tak tohle tvrzení může vést opravdu k velkému skandálu.

Na tenhle podvod upozornil ruský portál MK.ru. Pravděpodobně je to jeden z důvodů, proč ruský tým nemohl na letošních hrách startovat, i když Mezinárodní olympijský výbor tuto informaci nikdy oficiálně nepřiznal.

Podle Alexeje Šipilova, trenéra goalballu z moskevské oblasti, je velmi jednoduché v určitých disciplínách postižení pouze fingovat. K takovýmto podvodům má docházet hlavně u nevidomých sportovců, kteří dlouhý čas trénují po tmě, aby se mohli zařadit mezi hendikepované sportovce. Kromě atletiky nezůstávají pozadu v tomhle švindlování ani sporty jako plavání nebo šachy.

Pro sportovce je hlavním hnacím motorem sláva, peníze, a proto je mnohem snazší fingovat postižení, protože pak se můžete vyšvihnout v téhle kategorii k těm nejlepším, což by se za normálních okolností sportovcům nejspíše nepovedlo, shodují se trenéři.

Tento způsob podvodu na paralympijských hrách není údajně v Rusku ničím novým. Podobné excesy jsou rozšířené už od osmdesátých let a všichni před tímto problémem zavírají oči. Pokud se tahle situace nebude razantně řešit, zůstane bohužel vše při starém, dodává MK.ru.

Související články

Další články