Chris Beck byl opravdu válečný hrdina. Za své vojenské kariéry sloužil 20 let u elitní jednotky Navy Seal, která má na svědomí zabití nejhledanějšího teroristy Usámy bin Ládina, měl za sebou nasazení ve třinácti akcích, z toho v sedmi přímo v bojové linii, a byl držitelem cenného Purpurového srdce za zranění v bitvě a Bronzové hvězdy za zásluhy.

Mohl by svůj život dožít jako jeden z nejvíce kvalifikovaných vojáků na světě, ale on se rozhodl změnit svůj život přímo od základů. Ač je to těžko představitelné, tak tenhle statečný voják se cítil vždy být více ženou, a když mu aktivní služba skončila, nic už nebránilo v tom, aby své rozhodnutí uskutečnil.

Beck spolu se stínovou autorkou napsal knihu s názvem Princezna bojovnice, kde se pokouší čtenářům vysvětlit důvody svého činu a zároveň ospravedlňuje své chování v armádě a proč ukončil službu. Přestože Chris během nasazení nepociťoval žádnou sexuální touhu ke svým kamarádům ve zbrani, jeho dvojaká rozpolcenost duše mu ale čím dál víc dělala problémy plnit jeho úkoly v boji a zároveň sloužit vlasti, což byl vždy jeho sen.

Nyní, když se nakonec rozhodl, že své ženské části naplno podlehne, pracuje jako aktivistka Kristen a pomáhá válečným veteránům. Její zkušenosti z bojů se nikdy neztratí, a i když už nemůže sloužit v armádě právě kvůli své transsexualitě, může být užitečná v civilním životě, protože moc dobře zná veškerá úskalí, kterým všichni veteráni prošli.