Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Silničáři by měli být v pozoru: Čeká nás o víkendu sněhová smršť?!

Ilustrační foto.
Zdroj: Profimedia
počasí
V posledním týdnu se v Česku střídají teploty jako na běžícím pásu. Jeden den vstáváme do mrazu a naprosté zimy, další den nás překvapí deštivé, ale teplé počasí. Jaký nás čeká víkend? Měli bychom se připravit na pořádnou chumelenici, nebo nás čekají Vánoce na blátě? Podle Českého hydrometeorologického ústavu možná nebudou Vánoce na blátě.

Celý týden jsme byli zvyklí na poměrně příznivé teploty. Minulý týden nás sužoval mráz a nepříjemná zima. Tento týden se oteplilo. Jaké počasí ale můžeme čekat o víkendu? Měli by být silničáři v pozoru?

V pátek bude zataženo až oblačno, místy přechodně i polojasno. Na horách a jihozápadě místy, jinde ojediněle slabé sněžení. Nejnižší noční teploty -3 až -7 °C, při přechodně zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce ojediněle kolem -9 °C. Nejvyšší denní teploty -4 až 0 °C.

Od pátku se tedy můžeme těšit na mírné sněhové přeháňky. O žádné velké chumelenici ale nemůže být řeč. V sobotu očekávejme zataženo až oblačno, místy občasné sněžení, na západě srážky jen ojediněle.

Nejnižší noční teploty -3 až -7 °C, při přechodně zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce ojediněle kolem -9 °C. Nejvyšší denní teploty -4 až 0 °C.

V neděli bude počasí hodně obdobné. Očekávejme oblačno až zataženo, ojediněle slabé sněžení. Odpoledne a večer v Čechách od západu občasné sněžení, postupně místy mrznoucí déšť s tvorbou ledovky.

Nejnižší noční teploty -3 až -7 °C, při přechodně zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce ojediněle kolem -9 °C. Nejvyšší denní teploty -4 až 0 °C. Zatím to nevypadá, že by Česko měla zasáhnout nějaká výrazná sněhová vánice, ale silničáři by měli být každopádně v pohotovosti.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy