Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Silné zemětřesení zasáhlo letoviska v Řecku a Turecku: Dva mrtví a stovky zraněných. Utíkat museli i Češi

Silné zemětřesení zasáhlo letoviska v Řecku a Turecku: Dva mrtví a stovky zraněných. Utíkat museli i Češi
Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
Nejméně dva lidské životy a více než stovku zraněných si vyžádalo zemětřesení, které bylo v noci na pátek zaznamenáno u řecko-turecké námořní hranice. V noci ze čtvrtku na pátek zasáhlo jihozápadní pobřeží Turecka a řecké ostrovy Kos a Rhodos silné zemětřesení o síle 6,7 stupně. Několik desítek turistů, mezi kterými jsou i Češi, muselo opustit své hotely.

Zemětřesení s epicentrem v Egejském moři zasáhlo sílou 6,7 stupně pobřeží Turecka a řecké ostrovy Kos a Rhodos. K otřesům půdy došlo hodinu a půl po půlnoci místního času. Hned po zhruba dvaceti minutách došlo k dalším otřesům. Ty ale už naštěstí neměly takovou sílu jako ty první. Otřesy byly v hloubce 10 km a podle průzkumů EMSC způsobily i malou vlnu tsunami.

"Přítelkyně v noci říkala, že je zemětřesení, já jí odpověděl, že se jí to zdá, a spal jsem dál," popsal TN.cz čtenář s tím, že zemětřesení bylo velmi cítit i na druhé straně ostrova, než bylo epicentrum.

Zemětřesení zasáhlo i ostrov Rhodos, který je velmi oblíbený hlavně u českých turistů. Ti museli být evakuování z hotelů kvůli dalšímu případnému nebezpečí. Horší situace je ovšem na ostrově Kos. Podle agentury ANA zde zahynuli dva lidé. Podle zpravodajských agentur to byli turisté ze Švédska a Turecka. Dalších sto lidí je zraněných a tři z toho velmi těžce.

Poničený je také přístav a úřady hlásí zborcení zejména starších budov. Letiště na ostrově Kos bylo v noci uzavřeno, nyní začíná pomalu přijímat další lety.

Související články

Další články