Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Šílenost, nebo obrovská láska? Tahle žena 11 let pletla svetr a čepici pro manžela ze svých vlastních vlasů! Celý výtvor v galerii

Takovou manželku by chtěl mít doma určitě každý! Nebo raději ne…
Zdroj: Global Times

Dnes šedesátiletá Xiang Renxian z města Chongqing v Číně vzpomíná, jak jí v mládí všichni záviděli její dlouhé černé vlasy. Už v té době si ale začínala uvědomovat, že o tu svou chloubu jednou přijde, a tak si je začala uchovávat. Od svých 34 let si schovávala i vlasy, které jí vypadly, aby je měla na památku.

V roce 2003, když se podívala na svou epickou sbírku vypadaných dlouhých vlasů, dostala nápad, jak s nimi naložit. „Chtěla jsem vymyslet nějaký způsob, jak je uchovat, a tak mě napadlo vytvořit z nich něco pro svého manžela,“ říká. Nějakou dobu jí trvalo, než vymyslela techniku, jak z vlasů plést. Zdokonalila ji ve svých 49 letech, kdy se dala do tvorby svetru a čepice pro manžela.

„Jakmile jsem vymyslela techniku, už to nebylo tak složité. Bylo potřeba jenom hodně trpělivosti a věděla jsem, že mám na to spoustu času.“ Jejím prvním projektem byl svetr. Na něm jedno vlákno obsahuje 15 vlasů. Začala ho plést v roce 2003 a dokončila jej v roce 2008. Pak se pustila do čepice. Tu dokončila v roce 2011.

Jakmile obojí dokončila, zjistila, že je třeba ještě oba upletené výrobky vylepšit a zpevnit. Navíc tam chtěla vyplést i své jméno a datum vzniku, na což potřebovala své šedivé vlasy, aby byly nápisy vidět. „Celé to vznikalo přes 11 let a použila jsem na obojí 116 058 vlasů.“ Ano, dokonce má do jediného vlasu spočítáno, kolik jich použila.

Manžel má jistě radost, že má doma tak milující (šílenou) manželku. A svetřík z vlasů a čepici bude zajisté také nosit!

Související články

Další články