Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Šílenec Anders Breivik se dočká nečekaných poct, bude o něm muzikál!

Anders Breivik bude hrdina muzikálu.
Zdroj: MailOnline

Norský psychopat Anders Breivik sice dostal za masakr 69 lidí na ostrově Utøya 21 let těžkého žaláře, ale i tak je pro některé stále smutným hrdinou.

Jedním z takových lidí je i britský skladatel David Greig, který právě teď píše o Breivikovi muzikál. Příběh by se měl točit okolo ženy v centru události, která šokovala svět. Skladatel Greig mluvil s mnoha pozůstalými norské tragédie a rozhodl se, že příběh bude otevírat otázku lidské empatie k masovému vrahovi, který ale nebude v muzikálu jmenován.

Navíc se reálie příběhu budou odehrávat ve Skotsku, možná i proto, že mnoho obyvatel Osla nechtělo, aby byla o Breivikovi v kultuře vůbec nějaká zmínka. Přesto ale umělce zajímá, jestli lidé Breivika po zhlédnutí muzikálu budou i nadále odsuzovat, nebo přijde z jejich strany snaha pochopit motivaci jeho činu.

Anders Breivik v roce 2011 postřílel na ostrově Utøya děti na táboře Svazu dělnické mládeže, mezi kterými bylo hodně potomků imigrantů. Breivik vinil norskou vládu za lehkovážný přístup zejména k muslimské imigraci a zachovávání jejich tradic na evropském území. Jeho čin měl podobně smýšlející lidi probrat z letargie a upozornit na vážnost multikulturní situace. O ní teď bude moct přemýšlet ještě jednadvacet let.

Související články

Další články