Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Šílená nemoc: Ven může jen v noci, jinak by umřela!

Osud k ní byl velmi krutý.
Zdroj: profimedia.cz
Osud k ní byl velmi krutý. Naučila se s tím ale žít. Mladá Andrea Monroy trpí zákeřnou nemocí. Slunce by ji mohlo i zabít, a tak ven může vycházet jenom v noci. O co jde?

Většina lidí se těší na léto, až zase svoje těla vystaví slunci a pojedou k moři. To ale neplatí pro mladou Andreu. Ta si totiž může nechat o moři a opalování na pláži jenom zdát. Tato představa se jí nejspíš nikdy nesplní.

V pěti letech jí totiž byla diagnostikována nemoc Xeroderma pigmentosum. Třiadvacetileté Andree schází ochranný systém proti UV záření. Je tedy velmi citlivá na sluneční paprsky. A jen krátký pobyt na slunci by ji mohl zabít.

Po celém těle měla mnoho pih, tak se její maminka rozhodla, že ji vezme k doktorovi. Nikdo nečekal, že to může být až tak vážné. Andrea tedy nemůže vyjít vůbec na slunce. Ven tedy chodí většinou jen v noci nebo ve speciálním klobouku. I malá chvíle na sluníčku by jí mohla totiž způsobit agresivní rakovinu kůže.

Musela už absolvovat 25 operací, kdy jí lékaři odstranili rakovinové buňky. Na celém těle má ale pihy a jizvy. Seznámila se s dalšími lidmi, kteří trpí stejnou nemocí, a to jí dodává optimismus a sílu žít.

Výuku má domácí, aby co nejméně chodila ven. Je vlastně pořád zavřená doma, jako ve vězení. Na svůj krutý osud si ale Andrea prý zvykla. Snaží se užívat si svůj život naplno a nepřemýšlet nad tím, co bude.

Související články

Další články