Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Sherlock Holmes opět ožívá v nové audioknize spisovatele Petra Macka

Jan Přeučil na křtu knihy nechyběl!
Zdroj: Czech news center
+ Další fotografie
Legendární anglický detektiv Sherlock Holmes je opět v kurzu! Hollywood připravuje třetí film s populárním Robertem Downeym jr., britská BBC slaví úspěch s jeho moderní televizní adaptací Sherlock, v níž září Benedict Cumberbatch, a v Česku vychází unikátní audiokniha Sherlock Holmes: Hitlerův posel smrti, v níž se sešlo šest hereckých es v čele s Janem Přeučilem, Jiřinou Bohdalovou či Vladimírem Brabcem!

„Když jsem dostal nabídku namluvit pro novou audioknihu se Sherlockem Holmesem titulní postavu, moc mě to potěšilo. Shodou okolností jsme totiž krátce předtím s Evičkou byli v Londýně, kde jsme navštívili jeho muzeum, takže jsem byl nasátý tou atmosférou,“ prozradil Přeučil na pražském křtu nového cédéčka.

Autorem románové předlohy je překvapivě český spisovatel Petr Macek, jemuž romány s britským detektivem vycházejí i v Londýně u tamního vydavatelství. „Je to, jako by do Čech přijel Angličan a chtěl tu natočit Slunce, seno… Ale já měl Sherlocka rád od dětství, takže mám při jeho psaní pocit něčeho důvěrně známého,“ říká Macek.

„Myslím, že se to Petrovi moc povedlo,“ dodává Přeučil. „Jedním z důvodů, proč jsem nabídku přijal, byl právě text. Zaujal mě ten příběh a spojení Sherlocka Holmese s 2. světovou válkou a fabulace o jeho úloze v tragédii vzducholodi Hindenburg. Myslím, že čtenáři, potažmo posluchači nové audioknihy budou příjemně překvapeni a potěšeni jako já, když jsem ten text četl poprvé,“ končí herec.

Kniha byla slavnostně pokřtěna 22. listopadu na Václavském náměstí v knihkupectví Knihy Dobrovský. A nechyběly ani známé celebrity, které knihu namluvily.

Související články

Další články