Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Jasmina Alagič Horoskop

Nejnovější kauzy

Seznamte se, tohle je Lizzie Velasquez, nejošklivější žena na světě

+ Další fotografie

Lizzie na první pohled vypadá jako nenapravitelná čtyřicetiletá anorektička, která není schopna pozřít sousto. Ve skutečnosti však jí až šedesátkrát denně. Trpí totiž vzácnou chorobou, která způsobuje, že její tělo nedokáže ukládat tuk. Při svých 155 centimetrech se tak nikdy nedostala na váhu přes 25 kilogramů.

Kvůli svému vzhledu prožila Lizzie těžké dětství. Navíc oslepla na jedno oko a má velmi slabý imunitní systém, takže má celý život různé vážné zdravotní problémy. Přestože ji děti šikanovaly kvůli vzhledu a říká se jí nejošklivější žena na světě, Lizzie se nesesypala a se svým nepříznivým osudem bojuje.

Napsala knihu Be Beautiful neboli Buďte krásní, kde lidem radí, jak najít sebevědomí, jak se vyrovnat s nedostatky a jak se porvat s kritikou a šikanou. Asi si všichni dovedeme představit, že tato žena o podobných problémech ví zdaleka nejvíc.

Mohlo by vás zajímat

Další články