Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič Počasí Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Sexy kočka z Brazílie v Česku! Tahle holka se adrenalinu nebojí, skáče do vody z 20 metrů!

Jacqueline Valente se skoků do vody z extrémní výšky rozhodně nebojí!

Slyšeli jste někdy o něčem, co se jmenuje High jump? Nejspíš ano, ale pod jiným názvem. Desperados High Jump je otevřené mistrovství České republiky ve skocích do vody ve volné přírodě, známé ve světě jako cliffdiving, a letos se uskuteční v žulovém lomu v Hřiměždicích u Příbrami v pátek 1. a v sobotu 2. srpna 2014.

Do Česka právě kvůli akci zamíří i Brazilka Jacqueline Valente. Ta si na začátku června 2014 odbyla premiéru v závodě Red Bull Cliffdiving Serie v Texasu.

Je jí 28 let a ke skákání do vody se dostala přes gymnastiku. Bylo to hlavně kvůli pracovním příležitostem, její první kontakt přímo s cliffdivingem byl nedávno v Texasu v rámci závodů Red Bull Cliffdiving Serie, kterého se letos poprvé zúčastňují i ženy.

Nejdřív na to šla samozřejmě z menších výšek, maximum bylo deset metrů. Přelom přišel až za tři roky, to poprvé skočila z dvaceti, v Texasu skončila na skvělém sedmém místě. „Neřekla bych, že cítím strach. Je to takový zvláštní pocit. Vždy, když skočím, chci zase vylézt nahoru a skákat znova. Nabíjí mě to. Zkrátka miluju adrenalin,“ říká k tomu Jacqueline. Skoky ze skály se naučí nejdřív v bazénu a pak teprve zkouší naostro ze skály.

Do Česka míří letos poprvé, a tak nás určitě zajímá, co o naší zemi ví. „Slyšela jsem mnoho dobrého. Prý jsou u vás přátelští lidé a jste celkově přívětivá země. Také vím, že Praha je jedno z nejhezčích měst na světě. Těším se, až se přesvědčím sama, protože jsem tady ještě nebyla."

Těšíme se na ni stejně jako ona na nás.

Mohlo by vás zajímat

Další články