Co si tak vzpomínám, sexuální výchova u nás na škole vypadala tak, že nám učitelka v sedmé třídě pustila Modrou lagunu na kazetě.

Pravděpodobně si myslela, jak nám nahota a láska z opuštěného ostrova rozšíří obzory. Po dokoukání filmu nám rozdala reklamní brožury jednoho výrobce šprcek a neodpustila si povídání o neplánovaném těhotenství, u kterého se snažila udržovat oční kontakt s romskou spolužačkou. To, že nám kluci během hodin počítačů pouštěli videa, na kterých to ženská dělá s koněm, je vedlejší.

Některé ze třídy i takto povrchní znalosti dostatečně motivovaly. Začali bušit bez toho, aby si o anatomii opačného pohlaví a skutečném sexu zjistili něco víc. Vystačili si s tím, co jim naservírovalo české školství. Jak smutné.

Já jsem byla vždy samouk, a proto se mi podařilo postelovým trapasům vyhnout. A dnes podávám profesionální výkony, což se bohužel o drtivé většině chlapů nedá říct. Vlastně nejen chlapů, protože jinak si nedokážu vysvětlit, proč si tolik z nich u mě v ložnici stěžuje na to, jaká mají doma prkna.

Řešení? Jsem pro zavedení povinné maturity ze sexu. Postelová nemehla by u nefalšované zkoušky dospělosti shořela jak papírový čert. Úspěšní absolventi a absolventky by získali povolení souložit dle libosti. Jaké dovednosti by měl člověk u sexuální maturity prokázat?

1. Základní zručnost

Začneme hezky zlehka, protože rozepínání podprsenky není rébus a svůdné svlékání není finále StarDance. Umíte být před akcí sexy a nepůsobit u toho trapně? Vypilujte maličkosti a už se vám nikdy nestane, že tomu druhému zkazíte náladu na dovádění.

2. Komplexní jazyková zkouška

Od francouzáku přes kvalitní kouření pyje po lízání pekáče. Orální sex v podání některých expertů připomíná bernardýna nad sklenicí burákového másla. S jazykem se to musí umět – bezpodmínečně!

3. Místopis

Na ženském i mužském těle se nacházejí víc než dvě erotogenní zóny. Musíte je umět najít a hlavně vědět, jak je správně stimulovat. Na některé funguje tlak, na jiné brutální vibrace a na další šimrání peříčkem. Pánům bych ráda připomněla, že bod G doopravdy existuje a najít ho není zas tak složité.

4. Herectví

Velmi podstatná disciplína pro všechny ženy, které mají orgasmus pouze při nakupování bot. Umět zahrát výbuch vášně se někdy zkrátka hodí. Pánům se herecké dovednosti budou hodit v momentě, kdy se snaží s malým kašpárkem zahrát velké divadlo.

5. Postelová tvořivost

Je středa, deset večer, zuby jsou vyčištěny a vás čeká pravidelná dávka 5 minut předehry, 15 minut sexu a ejakulace do papírového kapesníku. Není to tak trošku vopruz? Sex si žádá tvořivost i po deseti letech společného soužití pod jednou střechou. To je totiž ta pravá škola a důkaz toho, že nejste postelové nuly.

Dokázali byste složit sexuální maturitu bez ztráty hvězdičky, nebo patříte ještě pořád do školky a vystačíte si s hraním na doktora? Pokud vás zaskočil přehled dovedností k maturitě, radši se ani neptejte, jaké prasárničky byste museli umět pro získání doktorátu… a co teprve pro získání titulu sexperimentátor­ky.