Až jednou potkám chlapa, který byl v každém vztahu nezpochybnitelně věrný, udělám si s ním selfíčko a poprosím ho o autogram na prsa. Nerada bych brala iluze zrovna zamilovaným princeznám, ale pokud vás ještě nikdo nikdy nepodvedl, pravděpodobně jste jen málo zvědavé.

Jednoho dne vám svůdník zlomí srdce, ale jak se říká, vše špatné je k něčemu dobré. Být podvedená je obohacující zkušenost, která vám odhalí, jak se chováte v krizových situacích. A taky to, kde mají čokoládovou zmrzlinu v akci a po kolika flaškách vína voláte bývalému.

Pro muže není doma čekající puťka překážkou v tom, aby zahodil trenky a využil každé příležitosti zašplouchat si u jiné. Vím to už jen díky tomu, že velká část mých milenců byla zadaná. „Nemáš ty takhle náhodou přítelkyni,“ ptám se podezřívavě. „No, mám, ale ta se přeci nemusí nic dozvědět,“ odpovídá s mrknutím oka. To jsem mohla čekat.

Další v řadě, co touží poplivat pravidla dobrého lidství a zapomenout se mnou na šesté přikázání. Největší suveréni mi následně začnou vysvětlovat, jak jim nevěra pomáhá zvládat jejich otřesné životy. Jsou tak přesvědčiví, že bych se vůbec nedivila tomu, kdyby jim ho nějaká blafla už jen ze soucitu. Slib věrnosti pronesený ústy muže má stejnou váhu jako závazek Haliny Pawlowské (60) konečně zhubnout.

Chorobní obšourníci vám naplkají první poslední, ale chcete-li doopravdy minimalizovat riziko nevěry, svěřte nádobíčko vašeho partnera do péče moderní medicíny. Nemusíte rovnou sahat po chemické kastraci, třebaže ta by fungovala skvěle! Osvědčenou metodou je poslat partnera k urologovi na stěr z močové trubice a sama si zajít na gyndu, kde si necháte udělat testy na Ureaplasma urealyticum.

Tento sexuálně přenosný mikrob se vyskytuje dle odhadů u 80 % sexuálně aktivních lidí. S největší pravděpodobností ho budete mít oba, ale to v téhle fázi prakticky nevadí. Necháte si jako pár naordinovat antibiotika a po jejich dozobání zajdete opět na kontrolu. Když budete oba v cajku, máte muže na lopatkách.

Jak to? Kontroly můžete již sama pravidelně opakovat (hradí je pojišťovna) a při pozitivním nálezu víte, že ten váš je hajzl. Ureaplasmu je možné chytit už jen při orálu (kouření i lízání), což partnerovi nemusíte říkat. Další infekce je v případě vaší věrnosti minimálně důkazem toho, že si ten váš nechal žužlat kovboje bez gumy nebo ochutnal jinou lasturu. Navíc ani používání kondomu nemusí vždy přenosu bakterie zabránit.

Partnerovi testem na Ureaplasmu a hlídáním zdravotního stavu dost zkomplikujete případné zálety. Nevěrník bude těžko požadovat po svolné flundře z baru zdravotní kartu, to si spíš nechá zajít chuť. A o to tady jde!