Vyrazit dobrovolně na obřízku může jen absolutní podpantoflák a blázen, kterého k tomu donutilo okolí a lži v internetových diskuzích. Zákrok je to jednoduchý. Šikovnější urolog šmikne předkožku dřív, než řeknete žalud. V drtivé většině situací je však obřízka zbytečná. Opodstatnění má pouze v případě zdravotních komplikací. Všechny ostatní důvody velmi snadno vyvrátím.

Častým argumentem je čistota. Pod zakrytým žaludem se čuňatům hromadí bílá hmotička neboli smegma. Příznivci obřízky pochopitelně došli k závěru, že tento tvaroh za ráfkem se jim nebude tvořit, když nebudou mít předkožku. Možná by jen stačilo pravidelně se koupat, a když je to možné, tak si penis klidně i po každém močení utřít hygienickým kapesníčkem. Slušně vychované ženy to dělají, tak nechápu, proč by to nemohli dělat muži. Jen oklepat prostě nestačí. Když o něj budete pečovat, nemusíte si do něj nechat řezat.

Dalším důvodem, proč si čeští muži nechávají dobrovolně amputovat část přirození, je jejich touha vydržet v posteli déle. Někde se totiž dočetli, že si ženy obřezané chlapáky chválí za jejich výdrž. Když je žalud obnažený, snižuje se jeho citlivost, protože se neustále tře o spodní prádlo. To může sice fungovat, ale pořádný milenec nepotřebuje obřízku k tomu, aby vydržel v posteli dostatečně dlouho. Zkrátka se sám rozhodne o tom, kdy se chce udělat. A nejlépe by to mělo být ve stejný okamžik s partnerkou.

Také nevěřte tomu, že obřízka snižuje až o 50 % riziko přenosu viru HIV. Mnohem účinnější metodou v civilizované společnosti je za mě používání gumy, chození na pravidelné testy a hlavně opatrnost v tom, s kým do toho pelechu vůbec lezete. Nebo vy si snad dokážete představit, jak chlap říká: „Kondom na to moje obřezaný péro sice nemám, ale i kdybych měl HIV, tak máš o půlku menší šanci se nakazit. Takže klid, kočko.“ To je prostě absurdní a absolutně zbytečná informace. Riziko, že od partnera něco chytnete, by mělo být nulové. Za každou cenu, s předkožkou i bez!

Estetické důvody také nechápu. Rozkrok obřezaného muže rozhodně nevypadá lépe a optické zvětšení penisu je minimální. Naopak věčně obnažený žalud začne po čase nudit. Obřízka nemá žádný přínos pro samotný sex ani intimní vztahy. Pokud se nějaký chlap v životě rozhodl pro obřízku z hygienických či estetických důvodů, nemůže to mít v hlavě v pořádku.

Vykašlete se na operace a řeči o tom, jak je obřízka skvělá. Pár penisů už jsem za život zkusila a není to prostě pravda. Nechte si předkožku a raději nepodceňujte hygienu, zdraví a pravidelný trénink v ložnici.