Sedím na terase jedné sympatické kavárny, užívám si relax ve spojení s hezkým počasím a najednou se ulicí začne rozléhat ohlušující rachot. Na světla se přiřítí stovkou namachrovaný motorkář, aby mohl následně s ještě větším hlukem vystartovat po zadním kole a všem ukázat, jak je jako hustej. Ono je totiž děsně hustý a sexy, když někdo kličkuje mezi auty jako blázen, ohrožuje okolí včetně maminek s dětmi a absolutně ignoruje pravidla silničního provozu.

Asi nikdy nepochopím ženy, kterým přijdou motorky a jejich majitelé sexy. Měla jsem tu smůlu a několik jednostopých fanatiků poznala. Kromě toho, že typický motorkář nosí děsné boty a srandovní kožené oblečení, často smrdí potem a spálenou gumou. Když nejevím zájem o prohlídku jeho mašiny, začne mě přemlouvat ke společné projížďce. Dělám hodně bláznivých věcí, ale tahle mezi ně rozhodně nepatří. Je mi úplně jasné, že by přede mnou nechutně machroval. A z nás obou udělal dárce orgánů.

U motorkáře není otázkou, zdali se někdy na motorce zabije, ale kdy se zabije. Stačí se podívat na každoroční statistiky nehodovosti. Úplně nejhorší je, když vinu svedou na řidiče automobilu, který nedal přednost v jízdě. Zkuste si ale jako řidič při vjezdu na hlavní pohlídat někoho, kdo se vyřítí zpoza horizontu rychlostí minimálně dvakrát přesahující povolenou devadesátku. To prostě nejde. Motorkář se rozšlehá na hadry, zničí pár životů a zacpe provoz na několik hodin. To vše jen kvůli tomu, že si hrál na Valentina Rossiho.

Opravdu nikdy bych nechodila s chlapem, který je blázen do motorek. A jako manžela bych ho nechtěla už vůbec. V první řadě bude mít kvůli častému sezení na rozžhavené motorce problémy s erekcí a plodností, v druhé na něj nelze do budoucna spoléhat. Pořídit si děti s někým, kdo na silnici dobrovolně riskuje život každý letní den, může doopravdy jen nějaká dobrodružka.

Nebo milovnice drsné hudby, piva a mastných klobás, základních to pilířů motorkářského stylu. Stačí se podívat na fotky ze všech těch motosrazů a hned pochopíte. Holobrádci v závodních kombinézách s číslem na zádech se mixují s pupkatými dědky s plnovousem, do toho hraje revival Metalliky a všude jsou stánky prodávající nezdravé blafy. Zkrátka přehlídka zoufalců, kteří nemají ani na pořízení pořádného auta.

Z předchozích řádků je jasné, že motorkáře zrovna v lásce nemám. Je to pravda, nicméně rozhodně bych jim jejich zálibu v rychlé jízdě nezakazovala. Ať si pronajmou někde okruh, kde si můžou mrzačit těla do aleluja. A ti, co to hájí, mohou zkusit zaujmout opačné pohlaví něčím jiným než šílenou jízdou, trapným hlukem a smradem z pneumatik.