Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Šestý smysl: Zjistěte, jak jste na tom s intuicí! Posloucháte vůbec svůj vnitřní hlas?

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie

Intuice je nám dána, někomu více, jinému méně. Někdo si ji možná ani neuvědomuje, případně se zásadně spoléhá na rozum, neboť pocitům nedůvěřuje, nebo ji považuje třeba za náhodu

Jsou samozřejmě i tací, co svému podvědomí naslouchají a na rozvoji intuice intenzivně pracují, metod existuje několik (mj. meditace, autohypnóza, jóga, koncentrační cvičení). Podle astrologie jsou velkou intuicí obdařena zejména vodní znamení – Raci, Štíři a Ryby.

Co to vlastně je ta intuice?

Zjednodušeně by se dalo říci, že jde o jakýsi poznatek, kdy netušíte, jak jste k němu dospěli. Intuice nepřichází myšlením, ale cestou, kterou nedokážeme racionálně vysvětlit. Velmi silná intuice se mnohdy označuje jako šestý smysl, tedy schopnost mimosmyslového vnímání

Fáze intuice:

1. Uvolnění

Při relaxaci nebo kupříkladu během usínání zcela vědomě zpomalujeme svoje myšlenkové pochody.

2. Naslouchání

V tomto stavu jsme schopni velmi pozorně naslouchat vlastním pocitům. Nekoncentrujeme se na nic konkrétního.

3. Náhlý záblesk

Nejdříve nastává okamžik prázdna, hned nato přichází intuice. Máme pocity jako "rozsvítilo se mi v hlavě" či "vnitřní hlas mi říká" apod.

4. Zpracování

Intuici vystihuje silný pocit jistoty. Je na každém, jak ji zpracuje – zda se získaným poznatkem bude dále pracovat, nebo ne.

Druhy intuice:

1. Rozumová

Lidé s rozumovou intuicí vnímají myšlenky ostatních a snadno druhé chápou. Intuitivně nalézají řešení problémů a dokážou předvídat vývoj situací.

2. Citová

Lidé s citovou intuicí vstřebávají emoce a nálady svého okolí. Jsou přirozeně empatičtí a mají sklon pociťovat to samé, co cítí jiní.

3. Tělesná

Lidé s tělesnou intuicí získávají energii svými dotyky. Umí přijímat informace tím, že se někoho dotknou, ale i vzetím předmětu do ruky.

4. Duchovní

Lidé s duchovní intuicí dokážou informace dostávat prostřednictvím snů a vizí, andělské a jiné duchovní bytosti nevyjímaje.

Jednotlivé typy se mohou prolínat, jedna z intuicí však bývá vyvinuta více Především tu byste měli rozpoznat a využívat ji ke svému prospěchu, pochopitelně v kombinaci s racionálním myšlením.

Mezi drahé kameny a minerály na podporu intuice patří například amazonit, ametyst, citrín, labradorit, rodochrozit.

A co vaše intuice, je neomylná, anebo se na ni nemůžete spolehnout?

Související články

Další články