Hodně lidí přesto odmítá své předsudky opustit. To ale autorovi nevadí. Dle něj má jeho dílo prostě vyvolat reakci. Ať už kladnou, či zápornou. A to se daří skvěle.

„Chceme, aby (fotografie) každého postavily před to, co je mu ohledně sexuality nepříjemné. Aby od těchto obrázků odcházel s nějakým pocitem – ať už dobrým, nebo špatným,“ tvrdí Ewan Phelan.

Kanadský fotograf strávil společně se svou manželkou posledních deset let na cestách a při té příležitosti fotili milenecké páry v intimních chvílích tak, aby pomocí výsledných obrázků dodali odvahu těm, kteří svou sexualitu ještě hledají.

„Kvůli rokům společného soužití občas přehlížíme ty detaily, kvůli kterým jsme se do druhého vlastně zamilovali. Chci zachytit to syrové, čisté a kompletní spojení, které páry sdílejí v intimních momentech a které možná ani nevidí,“ popsal proces vzniku fotografií pro Huffington Post Ewan.

Chce pomocí série snímků dokázat, že ti, kteří odsuzují lidi s odlišnou sexualitou, stojí na špatné straně historie. A zdá se, že se mu to daří.

Jaký názor máte na snímky vy?