Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Seriál Dallas: Jak se za třicet let změnili Bobby, Pamela, Sue Ellen a další hvězdy

Seriál Dallas byl fenoménem 90. let minulého století.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
Legenda
Herci ze seriálu Dallas jsou neodmyslitelně spjatí se svými postavami. Letos si připomínáme 29. výročí uvedení seriálu Dallas na české obrazovky. Jak se za tu dobu hlavní herci změnili?

Uplynulo už 29 let od chvíle, kdy se na našich obrazovkách poprvé objevil seriál Dallas. Příběhy z ranče jedné rozhádané texaské rodiny se v Americe vysílaly v letech 1978 až 1991. Když o rok později seriál dorazil do Československa, stal se takovým fenoménem, že se v době jeho vysílání snižovala kriminalita v ulicích. Ačkoliv prožívali hrdinové seriálu mnoho šokujících zvratů, osobní životy jejich představitelů nebyly často o nic méně dramatické.

Správňák Bobby Ewing z Dallasu: Patrick Duffy

Bobby Ewing byl ztělesněním všech správných hodnot. Jeho představitel Patrick Duffy pak byl idolem mnoha žen po celém světě. Po skončení Dallasu se mu podařilo navázat úspěšným sitkomem Krok za krokem, kde hrál hlavní roli Franka Lamberta. V Duffyho soukromém životě však došlo k tragédii. Jeho manželka Carlyn Rosser, s níž byl 46 let, zemřela v roce 2017 na rakovinu. Nedávno ovšem začal jedenasedmdesátiletý Duffy randit s herečkou Lindou Purl, známou ze sitkomu Happy Days. A zdá se, že je herec po těžkém období znovu šťastný. „Je to nový začátek. Tehdy to bylo perfektní a teď je to zase perfektní,“ prohlásil o svém novém vztahu. Láska zjevně kvete v každém věku.

Pamela Ewingová z Dallasu: Victoria Principal

Pam Ewing byla manželkou Bobbyho Ewinga. V seriálu ji ztvárnila Victoria Principal, která se po tragickém konci Pam stala kosmetickou magnátkou. Její produkty péče o pleť jsou známé a používané ženami po celém světě. Nejspíš i díky jejím výrobkům by Victorii Principal nikdo netipoval její skutečný věk. Díky svému podnikání je Victoria po skončení seriálu nejviditelnější ze všech herců. V současnosti žije na ranči v Kalifornii, kde zachraňuje opuštěná zvířata a odkud také řídí své impérium. Z původního obsazení je rovněž jediná, která se v roce 2012 nevrátila při comebacku Dallasu na televizní obrazovky.

Padouch J.R. Ewing z Dallasu: Larry Hagman

Legendární „Džejár“ Ewing. Padouch, který se nesmazatelně zapsal do televizní historie. Ačkoliv se J.R. stačil v seriálu dvakrát rozvést, jeho představitel Larry Hagman strávil celý život se švédskou herečkou Maj Axelsson. Tu si vzal v roce 1954 a spolu byli až do jeho smrti. Hagman byl po většinu života těžký alkoholik, díky čemuž si vypěstoval cirhózu jater. Musel proto podstoupit jejich transplantaci, která mu zachránila život. Později se jako J.R. vrátil v nových sezónách Dallasu, zatímco podstupoval léčbu rakoviny jícnu. V jeho boji mu přitom podle něj nejvíce pomohla marihuana. To ovšem nebyla jediná droga, které Larry holdoval. Osudnou se mu stala až akutní leukémie, na kterou zemřel v roce 2012. Málo se ví, že Hagman byl mazaný obchodník a tak trochu vyděrač. Byl to on, kdo přesvědčil Patricka Duffyho, aby se do seriálu vrátil, když se Dallasu bez Bobbyho nedařilo. Stejně tak odmítl pokračovat v roli J.R., když chtěli producenti vyhodit jeho seriálovou manželku Lindu Gray.

Sue Ellen z Dallasu: Linda Gray

Manželka J.R., která se nakonec vypracovala až na šéfku celého Ewing Oil. Linda Gray byla za své ztvárnění Sue Ellen nominována na cenu Emmy i Zlatý glóbus. Poté, co Dallas opustil televizní obrazovky, pokračovala dál ve své filmové a televizní kariéře. Žádná z jejích rolí ovšem nebyla tak výrazná, jako postava Sue Ellen. Linda byla 21 let vdaná za grafického designéra Eda Thrashera, se kterým se rozvedla v roce 1983. Měli spolu dvě děti, Jeffa a Kelly. Jeff ovšem 20. listopadu 2020 podlehl rakovině, měsíc po Lindiných osmdesátých narozeninách. V současné době je možné vidět Lindu především na divadelních prknech nebo na výletních lodích, kde jako hostující celebrita vypráví pasažérům historky ze svého života a kariéry.

Blonďatá Lucy Ewingová: Charlene Tilton

Lucy Ewing byla neteří Bobbyho a J.R., která si podobně jako všichni ostatní prošla v seriálu mnoha zvraty. Její představitelka Charlene Tilton se v Dallasu poprvé objevila, když jí bylo sedmnáct let. Její první manželství s country zpěvákem Johnnym Leem trvalo pouze dva roky. Z něj má jedinou dceru Cherish Lee. Protože nikdy nepoznala svého otce, o to víc se během natáčení Dallasu sblížila s Larrym Hagmanem. Toho brala jako náhradního otce a po celý život pak zůstali blízkými přáteli. Pouhých 150 cm vysoká herečka je nyní ambasadorkou neziskové organizace Actors for Autism, která umožňuje lidem s autismem uplatnit se v zábavním průmyslu.

Související články

Další články