Nejde přitom o tuctové sportovce, ale prvotřídní hvězdy! Uniklé dokumenty odhalily, že dopuje gymnastická hvězda Simone Biles (19) nebo také Serena Williams (34). Ta v posledních letech byla takřka neporazitelná. Bylo to snad vinou nepovolených látek?

Americká tenistka trpí ADHD, což je porucha pozornosti s hyperaktivitou. Bere na to speciální přípravek, který je ale v rozporu s listinou zakázaných látek. „Chci, abyste věděli, že věřím v čistý sport, vždy jsem dodržovala pravidla a budu v tom pokračovat, protože fair play je pro sport klíčové a i pro mě osobně zásadní,“ cituje její slova server iSport.cz.


Fancy Bears ale s tímhle infem nekončí. Podle jejich vyjádření existuje mnoho výjimek pro sportovce. Po lékařském ověření tak mohou brát jinak zakázané látky. Skupina hackerů navíc hrozí, že pošle do světa další citlivé údaje.

Bezpečnostní složky uvádějí, že by mělo jít o kybernetický útok z Ruska. Hodně se totiž zaměřuje na americké sportovce. Jde snad o začátek války, ve které se Rusové snaží pomstít za to, že jejich sportovci za doping nemohli startovat na olympijských hrách?