Mladý dobrodruh Andrej Ciesielski (18) rád vyhledává adrenalin, zvlášť ten, co je spojen s obrovskými výškami. Jeho poslední počin ale dost lidí nepochopilo. V Egyptě se i přes přísný zákaz snažil vyšplhat na jednu z cenných pyramid. A ani ho neodradilo, že mu za to hrozily až tři roky vězení.

Jenže v tu chvíli, kdy lezl na jeden z divů světa, si ho samozřejmě všimli místní policisté. „Křičeli na mě něco arabsky, ale já jsem si jich nevšímal a za poslechu hudby jsem šplhal dál,“ popsal Cieselski průběh cesty na svém blogu. Všechno si fotil a točil, jenže nepředpokládal, že cesta dolů nebude tak jednoduchá jako nahoru. A když už se na pevnou půdu dostal, tak ho policie zatkla.

„Když jsem slezl dolů, policajti mě vzali na stanici a začal výslech. Rovněž mi zkontrolovali foťák, aby viděli, co jsem tam nahoře dělal. Nejprve mě chtěli vzít na německou ambasádu, ale po chvíli mě propustili, aniž by se stalo cokoli dalšího,“ cituje server Yahoo News slova mladého Němce.

A to není jeho jediný počin. Už zdolal spousty mrakodrapů či mostů, ale pyramida je jeho dosavadní vítězství. Co na to říkáte vy? Myslíte si, že je to frajeřina, nebo vandalství?