Na otřesný případ upozornili lidé z britského Yorku policii, když na ulici našli zmateného pětiletého kluka. Byl špinavý a procházel se sám ulicí.

Když pak policisté našli dům, kde chlapec vyrůstal, a zaklepali na jeho rodiče, zůstali totálně v šoku. Takový hnus totiž nevidíte každý den.

Všude byl neskutečný bordel, rozházené plesnivé hadry, hnijící jídlo, psí výkaly a všude lezli brouci a mouchy. Fuj.

Vše má na svědomí matka (43) a její o rok mladší přítel. Je neskutečné, že takový hnus se může dít v civilizované zemi, jako je Velká Británie.

Malý kluk nevěděl, co je to vana. Netušil, že voda není jen k pití, ale také k hygieně. Policisté ho okamžitě umístili do péče sociálních pracovnic.

Jedné pečovatelce se pak chlapeček svěřil, že Santa Claus k nim přestal chodit. „Santa k nám nechodí, i když já už jsem hodný,“ plakal jí na ramenou.

Klučina neznal ani zubní kartáček. Když jeho chrup viděl zubař, málem to s ním švihlo. Šest zoubků nešlo zachránit, musely pryč.

„Každičké místo v kuchyni bylo pokryté odpadky. V lednici hnilo jídlo, vedle stálo smradlavé nádobí. Všude byly psí chlupy a výkaly. Všude lezly mouchy,“ tak popsala dům hrůzy sociální kurátorka Aisha Wadoodi.

Když se chlapec dostal k náhradní matce do pěstounské péče, bál se vody. Nyní si už zvykl. Čištění jeho uší připomínalo vyndavání vosku z včelího úlu.

V roce 2013 vyjádřila škola obavy, že chlapec nevyrůstá v dobrém prostředí. Do rodiny došly sociální pracovnice, na matku a jejího frajera se udělalo „bububu“ a jelo se dál.

Náhradní pěstounka pro Daily Mail uvedla, že dnes už se chlapec směje, umí se normálně najíst příborem a těší se, že konečně dorazí i Santa.

Biologická matka byla odsouzena za zanedbání péče k 18 měsícům s podmínečným odkladem na dva roky. Její partner dostal 6 měsíců také s dvouletou podmínkou.

Když máma měla u soudu vysvětlit, proč se o svého syna nestarala, uvedla, že měla těžké deprese a nic ji nebavilo.