Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

S čerty nejsou žerty slaví 38 let: Jak se změnily princezny Adélka a Angelína

S čerty nejsou žerty: Jak šel čas s Danou Bartůňkovou a Monikou Starou
Zdroj: Filmové studio Barrandov
+ Dalších 6 fotografií

Kultovní pohádka S čerty nejsou žerty, která vznikla v roce 1984 pod rukama režiséra Hynka Bočana, k Vánocům neodmyslitelně patří. Ačkoli je tento snímek starý více než 3 desetiletí, stále je dle ČSFD oblíbený napříč generacemi. Jak se od doby uvedení na svět změnily herečky Dana Barťůňková (65) a Monika Stará (56), které ztvárnily princeznu Angelínu a Adélku? 

Pohádku S čerty nejsou žerty má rád snad každý. Podle portálu ČSFD si vysloužila vysoké hodnocení 89 %. I když od premiéry uběhlo již 38 let, stále je tento legendární snímek oblíbený napříč generacemi. Pohádka, do které režisér Hynek Bočan obsadil herce Vladimíra Dlouhého alias Petra Máchala či Jaroslavu Kretschmerovou, která ztvárnila nezapomenutelnou Dorotu Máchalovou, neodmyslitelně patří k vánočním svátkům a letos tomu nebude na televizních obrazovkách jinak.

Pamatujete si na princeznu Angelínu a princeznu Adélku? Jak se jejich představitelky, herečka Dana Barťůňková a Monika Stará, změnily od doby natáčení?

Monika Stará, princezna Adélka

Pro herečku Moniku Starou byla role princezny Adélky její životní, a to doslova. Byla to totiž jediná role, kterou kdy ztvárnila. Po skončení natáčení snímku S čerty nejsou žerty se už před kamerami nikdy více neobjevila.

Princeznu Adélku ztvárnila ve svých 18 letech, a i když původně bylo jejím snem dostat se na DAMU, nakonec se vydala jinou cestou. Místo toho zamířila na pedagogickou fakultu a stala se pedagožkou. ”Odmala jsem snila o tom, že budu buď princeznou, nebo učitelkou. Vlastně se mi splnilo obojí,” svěřila se představitelka princezny Adélky dříve, jak jsme psali.

V osobním životě se Monika může pyšnit dvěma dcerami, které přivedla na svět s bývalým manželem, se kterým se seznámila už na gymnáziu. V manželství se však šťastný konec jako v pohádce nekonal a dvojice se již před dvanácti lety rozvedla.

Dana Barťůňková, představitelka princezny Angelíny

Herečka Dana Barťůňková ztvárnila řadu menších rolí hned v několika filmech i seriálech. Objevila se například ve snímku Anděl s ďáblem v těle či snímku Vánoční Kameňák, ale i pro ni byla role princezny Angelíny v kultovní pohádce životní. “To, že jsem spojována jen s jednou rolí, mě neštve,” uvedla herečka v pořadu České televize Dobré ráno. Dnes většinu času věnuje divadlu. Před nedávnem se potýkala s úmrtím svého bývalého manžela Rafaela Pražáka, jak jsme psali.

Pojďme si společně zavzpomínat na tuto oblíbenou pohádku v galerii.

Související články

Další články