Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Růžový deníček Dominiky Myslivcové: „Byl by hřích nedat mi prostor!“

Domiín
Zdroj: Nathaly Photo/Facebook.com

No čau :-)

Už od samého vzniku eXtra.cz jsem jeho stálou čtenářkou a zprávy ze světa celebrit mi doslova zpříjemňují den. Teď všechny jistě potěší, že i já budu k jeho obsahu přispívat kvalitními články a postřehy. Všichni jste si jistě všimli, že byl prostě málo růžový a poslední článek o mé osobě ho tak krásně rozzářil, že by to byl hřích nedat mi prostor ho občas trochu oživit, no a tak jsem tady.

Uvažovala jsem, co napsat jako první, ale když už máme ten konec prázdnin a já jsem toho zažila tolik, že si bohužel nepamatuju, co se dělo na začátku, tak tedy proberu nejbližší zážitek a tím je cesta do Paříže…

Jojo, teď všichni čekáte, jak začnete číst, že Paříž je úžasná a nádherná, ale mé pocity jsou smíšené. Všude miliony černochů prodávajících Eiffelovky na každém rohu, palačinky mají divnou příchuť, Louvre v úterý zavřený, jako by v úterý nejezdili turisti, špatné chodníky nepřizpůsobené normální obuvi na vysokých podpatcích, česky se nedá vůbec domluvit, a co mě prostě dorazilo, že nikde skoro žádná růžová!! A to myslím doslova… V obchodech už skoro všechno probrané, ať jsem hledala, jak jsem hledala, tak všude jen samé ponuré barvy.

Galerie Lafayette vypadala zevnitř lépe než zvenku, zboží značkové, ale všude plno turistů, kteří nic nekupují a jen očumují. Pár růžových kabelek levnějších značek bylo skoro vše, co tam z růžové zbylo (jestli tam ovšem něco víc bylo). Tak nevím, kdo vymyslel, že Francouzi jsou módní guru. Ještě že jsem měla svůj baret a trochu jim to „město módy“ ozdobila. Všechny francouzské oči se na mě upíraly, takže věřím, že jsem je aspoň trochu inspirovala, a jestli pojedu příště, uvidím mezi jinými i tuhle barvičku.

Vzala jsem s sebou sestru, je jí 15 a chtěla jsem, ať se podívá do světa. Nechápu to, ale byla nadšená…

Nakoupila za 3 euro Eiffelovky celé rodině a zážitek měla dokonce i z cesty lodí po Seině, kde jsme ve sluchátkách poslouchaly výklad ve francouzštině a ačkoliv tomu nerozuměla, usmívala se na všechny strany. Dokonce se naučila nová slovíčka, „dobrý den a děkuji“. Počasí nic moc, ale fotky nějaké společné máme a vypadáme na nich teda fakt dost dobře, což vidíte sami.

Divné bylo, že tam mají nedostatek košů. Poobědvala jsem a dvě hodiny hledala koš, abych mohla vyhodit ohryzek, to se u nás stát nemůže!!!

Ale abych jim nekřivdila, jednu pozitivní věc však přece jen musím zmínit, Francouzi vůbec nevypadají špatně, možná si tam ještě někdy zajedu, třeba na ryby…

No a teď už zase škola a práce a povinnosti…

Ještě že máme aspoň to eXtra.cz, ať je co číst pod lavicí…

Na viděnou…

Vaše…

Dominika

Související články

Další články