Ruské pátrací týmy našly v Černém moři černou skříňku ze zříceného stroje Tu-154. Tu odeslali k analýze do Moskvy. Uvedla to agentura TASS s odkazem na zdroj z bezpečnostních složek.

Černá skříňka by měla být podle agentury Interfax v dobrém stavu. „Vytáhli jsme na povrch automatický zapisovač parametrů. Na první pohled je v dobrém stavu. Dnes ho pošlou do Moskvy k dešifrování,“ řekl zdroj agentury Interfax z Ministerstva pro zvláštní situace.

Pátrací týmy už vědí, kde je druhá černá skříňka. Je jen otázkou času, kdy ji vyzvednou nad hladinu. Z Černého moře už vytáhli 13 těl obětí.

Neustále se spekuluje o příčině pádu letadla. Podle svědků, kteří viděli stroj padat, letěl nepřirozeně se zvednutým předkem. Podle jiného svědka letadlo nenabralo potřebnou výšku a začalo mířit k vodní hladině. Nejdříve se stroj dotkl hladiny zadní částí letadla, ocas se ulomil a potopil.

Podle agentury Interfax může za pád letadla nejspíš chyba pilotů. Příčinu havárie vyšetřuje speciální komise.

Na palubě bylo 92 lidí. Z toho 84 cestujících a 8 členů posádky. Při neštěstí zahynuli všichni cestující včetně většiny pěvců věhlasného sboru Alexandrovci.