Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Rozcházíte se před Vánocemi? Známe 5 situací, které vás zaručeně čekají

Vánoce nejsou jednoduchým obdobím pro rozchody.

Rozchod je smutná, emočně vyčerpávající záležitost, co si budeme nalhávat. Ještě horší to je v případě, že nejste vy tím, který někoho opouští pro lepší, blonďatější protějšek, ale jste tím, kdo zůstává opuštěný.

Samozřejmě si říkáte, že ten dotyčný je naprostý sráč. Jak vám to mohl udělat? A v prosinci?! Ale každá mince má dvě strany.

První výhodou toho, že pan Božský odešel, je, že si to vyžerete pěkně do dna v tom nejhorším ročním období a věřte, rozchod v žádném jiném měsíci vás nezocelí tak moc. Strávit prosinec v depresích, samotě a nejistotě z budoucnosti zvládnou jen ti nejsilnější.

Druhá výhoda tkví v tom, že by vás stejně opustil v lednu a vy byste věděla, že s vámi strávil Vánoce z nutnosti. Kdo chce žít s pocitem, že když jste pod stromečkem rozbalovali dárky, tak už myslel na to, aby to měl za sebou!

Přesto je několik věcí, které přijdou a vy se na ně musíte připravit.

1. Nemůžeš zůstat přece sama!

Ve chvíli, kdy se váš rozchod proflákne, nebude člověka, který by se nerozhodl zvát vás k sobě na Vánoce. Protože asi není lepší způsob, jak vám dokázat, že jste opuštěný chudák, a navíc, co by si čerstvě rozejitý člověk ve svátečním období mohl přát víc než dívat se na vysmátou rodinku či přátele, kterým to skvěle funguje!

2. Byl to hroznej vůl!

Zajímavý porozchodový jev je, že nikdo neví líp než ostatní, jaký člověk, se kterým jste žili, vlastně byl. Vynoří se kolem vás víc soudců vašeho vztahu, než byste si zasloužila. A ke všemu budou přikládat fakt, že se s vámi rozešel zrovna teď, což je od něj opravdu hnusné a potvrzuje to, že byl vůl. Ale jak už jsme řekli, možná dobře, že odešel teď, než aby to táhl ze soucitu do ledna.

3. Zabalené dárky

Zůstanou vám dárky, které už Božský nikdy nerozbalí a velmi pravděpodobně vy taky ne. Budete o ně zakopávat do jara a pokaždé, když se to stane, tak vám to připomene události dnešních dní.

4. Deprese, deprese a zase deprese

Pravděpodobně už máte naplánovanou vánoční dovolenou. Takže si pěkně se všemi pohádkami, filmy o šťastných koncích a plným městem líbajících se zamilovaných párů můžete prohloubit svoji depresi na maximum. Hezky si to prožijete, popijete, pobrečíte si, rozstříháte pár fotek… ale budete na to mít čas. Je to nevýhoda toho, že nemusíte fungovat a můžete celé dny ležet v posteli a koukat do stropu. Ale výhoda je, že budete mít čas si všechno srovnat v hlavě.

5. Peklo

Budete si připadat jako v nejhorší noční můře. Potom, co přežijete Vánoce a dny sváteční, přijde ještě Silvestr a Nový rok. Vzpomenete si, kolik jste měli s Božským na další rok společných plánů. Hory, stěhování, dovolená… všechno bude pryč. A protože bude Silvestr a všichni budou plni plánů a očekávání z toho, co přijde v novém roce, budete si připadat jako v pekle. Přátelé budou prorokovat, že tenhle rok bude určitě lepší a že určitě potkáte někoho, kdo bude stát za to, a u toho se budou držet za ruce s partnerem …kterého vy nemáte.

Jenomže každý den má jen 24 hodin a týden 7 dní. Všechno tohle jednou pomine, bude to minulost. Čekají vás náročné dny. O tom žádná. Ale zažít prosincový rozchod má něco do sebe. Minimálně vás donutí víc se zamyslet, jestli do toho chcete jít znovu, až se připlazí. A on se připlazí…

Související články

Další články