Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Romské rodině z Výměny manželek sebrali dávky!

Rodina kvůli výdělku z účasti v reality show přijde o dávky.
Zdroj: TV Nova
Romská rodina z Výměny manželek se trochu přepočítala. Chtěli si přilepšit pomocí honoráře za účast v pořadu, který se vyplácí ve výši 50 tisíc korun. Místo toho ale na několik měsíců přijdou o dávky, jelikož peníze vyplacené televizí Nova se jim započítají do příjmu.

Hlava rodiny Radek byl už na natáčení bez práce, a to se doposud nezměnilo. Jeho manželka už je 19 let na mateřské dovolené. Mají 7 dětí ve věku od dvou do 16 let a žijí v pronajatém domku v Horních Ředicích. Díky všemožným dávkám od státu si tedy přijdou na 38 500 Kč měsíčně. A to zvedlo hodně lidí ze židle.

Vysvětlení manželů je prosté. Chodit do práce za minimální mzdu se jim zkrátka nevyplatí.

„Práce by tu byla, ale než bych ho poslala pracovat za osm tisíc měsíčně, to ať je radši doma,“ řekla pro Blesk.cz Irena, která nikdy ani pořádně nepracovala, protože je skoro dvacet let doma s dětmi.

Jenže právě kvůli již zmiňované odměně za to, že se zúčastnili natáčení, budou rodině dávky sníženy, a to na několik měsíců. Konkrétně dávky na živobytí. Úřad práce logicky musí reagovat na nečekaný příjem, který se společně s bonusem z Výměny manželek v rodině objevil.

Blesk.cz poukázal také na to, že výši přídavků na děti a rodičovského příspěvku televizní „přivýdělek“ nijak neovlivní.

Související články

Další články