O tom, kolik bere romská rodina na sociálních dávkách, to někdo z nás nevydělá ani za dva měsíce, a to musí pracovat od nevidím do nevidím. Jenže hlava rodiny Radek už na natáčení byl bez práce a to se doposud nezměnilo. Jeho manželka už je 19 let na mateřské dovolené. Tak kde berou na pronájem domu a na chod celé domácnosti?

Vysvětlení je snadné, na dávkách si totiž přijdou na skoro 40 tisíc korun, a to už se z toho může celkem v pohodě žít, to už na nějaké ty kartony cigaret a balení párků vyjde a ještě zbude na zábavu.

Kdo by taky šel do práce, když si i bez ní přijde na 38 500? Dokonce ani máma rodiny na tom nevidí nic špatného, že její manžel nepracuje. „Práce by tu byla, ale než bych ho poslala pracovat za osm tisíc měsíčně, to ať je radši doma,“ řekla Blesku Irena, která nikdy ani pořádně nepracovala, protože je skoro dvacet let doma s dětmi.

Dokonce ani ještě nezavrhli tu možnost, že by měli další dítě, nechávají tuto otázku otevřenou. Ona jim asi tak početná rodina nevadí, když se stát takhle postará…