Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Rodina jí plánovala pohřeb! Anorexie ji dostala na samé dno!

Zdroj: profimedia.cz
Mladá slečna Niamh si prošla zákeřnou mentální chorobou. Anorexie se u ní objevila v dospívání. Nikdy nebyla střízlík. Naopak! Problém s obezitou měla už jako dítě! Po hodině biologie se rozhodla, že už nikdy víc nebude ta nejtlustší ze třídy, a začala drasticky hubnout!

Když jí bylo čtrnáct, vážila 95 kilo a oblékala šaty pro dospělé ženy. V té době jí rodiče zaplatili soukromou výživovou poradkyni, která se Niamh snažila navést na zdravý životní styl a něco zhubnout. Tehdy se tento pokus setkal s neúspěchem. Niamh milovala fastfoody.

Ke změně životního stylu ji nakonec přiměla obyčejná hodina biologie, kde zrovna probírali kalorie a důležitost zdravého stravování. Dívku hodina nakopla a zařekla se, že musí začít hubnout!

A tak začala jíst méně a počítat všechny kalorie, které v potravě přijme. Pokaždé, když snědla méně kalorií za den, vyvolávalo to v ní pocit uspokojení.

V lednu 2012 shodila Niamh 38 kilo a rodina i přátelé ji moc chválili. Niamh se hubnutí natolik zalíbilo, až se stalo posedlostí. Příjem kalorií snížila na 800 denně. Zdravá a štíhlá žena by si jich ale měla dopřát až 2000. Stačilo shodit další kilo a dívku to vyhecovalo k dalšímu hubnutí. Chtěla vidět na váze ta čísla, jak ubývají. Začala vynechávat jídlo. Jedla miniaturní porce a především jen ovoce a nízkotučné jogurty. Další měsíc zhubla přes 8 kilo. To už měla váhu odpovídající stavbě těla šestileté holčičky.

Její váha se stala hlavním tématem, které doma řešili. Debata vždy vyústila v hádku. Niamh cvičila do úmoru, než měla pocit, že spálila všechny kalorie. Byla vyčerpaná, jen spala. Začaly jí vypadávat vlasy.

Zoufalá matka Ann ji vzala k lékaři. Ten okamžitě diagnostikoval anorexii. Dcera Niamh na tom byla tak zle, že její rodiče začali mluvit o pohřbu. Niamh bylo jen sedmnáct a její matka strachy nespala. Pořád ji chodila kontrolovat, jestli se jí nezastavilo srdce. Po pár sezení s psychologem si mladá žena uvědomila závažnost své situace a byla rozhodnuta to řešit.

Dnes je z Niamh zase zdravá a přirozeně štíhlá žena. Její váha už je zase v normálu a Niamh je šťastná, že nemoc zachytila a uzdravila se.

Související články

Další články