Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Rodina jí plánovala pohřeb! Anorexie ji dostala na samé dno!

Dnes je Niamh zase spokojená. Porazila zákeřnou nemoc a zase si užívá
života plnými doušky.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
Mladá slečna Niamh si prošla zákeřnou mentální chorobou. Anorexie se u ní objevila v dospívání. Nikdy nebyla střízlík. Naopak! Problém s obezitou měla už jako dítě! Po hodině biologie se rozhodla, že už nikdy víc nebude ta nejtlustší ze třídy, a začala drasticky hubnout!

Když jí bylo čtrnáct, vážila 95 kilo a oblékala šaty pro dospělé ženy. V té době jí rodiče zaplatili soukromou výživovou poradkyni, která se Niamh snažila navést na zdravý životní styl a něco zhubnout. Tehdy se tento pokus setkal s neúspěchem. Niamh milovala fastfoody.

Ke změně životního stylu ji nakonec přiměla obyčejná hodina biologie, kde zrovna probírali kalorie a důležitost zdravého stravování. Dívku hodina nakopla a zařekla se, že musí začít hubnout! A tak začala jíst méně a počítat všechny kalorie, které v potravě přijme. Pokaždé, když snědla méně kalorií za den, vyvolávalo to v ní pocit uspokojení.

V lednu 2012 shodila Niamh 38 kilo a rodina i přátelé ji moc chválili. Niamh se hubnutí natolik zalíbilo, až se stalo posedlostí. Příjem kalorií snížila na 800 denně. Zdravá a štíhlá žena by si jich ale měla dopřát až 2000. Stačilo shodit další kilo a dívku to vyhecovalo k dalšímu hubnutí. Chtěla vidět na váze ta čísla, jak ubývají. Začala vynechávat jídlo. Jedla miniaturní porce a především jen ovoce a nízkotučné jogurty. Další měsíc zhubla přes 8 kilo. To už měla váhu odpovídající stavbě těla šestileté holčičky.

Její váha se stala hlavním tématem, které doma řešili. Debata vždy vyústila v hádku. Niamh cvičila do úmoru, než měla pocit, že spálila všechny kalorie. Byla vyčerpaná, jen spala. Začaly jí vypadávat vlasy.

Zoufalá matka Ann ji vzala k lékaři. Ten okamžitě diagnostikoval anorexii. Dcera Niamh na tom byla tak zle, že její rodiče začali mluvit o pohřbu. Niamh bylo jen sedmnáct a její matka strachy nespala. Pořád ji chodila kontrolovat, jestli se jí nezastavilo srdce. Po pár sezení s psychologem si mladá žena uvědomila závažnost své situace a byla rozhodnuta to řešit.

Dnes je z Niamh zase zdravá a přirozeně štíhlá žena. Její váha už je zase v normálu a Niamh je šťastná, že nemoc zachytila a uzdravila se.

Související články

Další články