Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Revoluce ve vývoji mobilních telefonů: Sestavte si svůj telefon jako lego

Dave Hakkens je nizozemský vývojář, který přišel s neotřelým nápadem, který kupodivu nikdo před ním ještě nezrealizoval. Místo toho, abychom všichni pravidelně ob dva roky měnili svůj starý nefunkční telefon za nový, si můžeme sami poskládat takový, který nám vydrží do smrti.

Jak to? Jednoduše – telefon, který Dave navrhuje, se totiž skládá z několika částí a dáte ho dohromady jako lego. Jedna část je baterie, další fotoaparát, pak třeba bluetooth, hry, aplikace a další. To vše se připevní k základní desce, která se připevní k displeji. Všechny části jsou neustále vyměnitelné a nahraditelné a telefon si navíc můžete přizpůsobit podle svých potřeb.

Problémem je, že nápad se skládacím telefonem zatím existuje jen na papíře. Dave prostřednictvím tohoto videa shání fanoušky, kteří by podpořili jeho nápad, aby získal investory a velké výrobce mobilních telefonů. Zapojil se do projektu, díky kterému jeho video uvidí miliony lidí na celém světě. S jejich pomocí se bude snažit proměnit svůj výmysl ve skutečnost.

Související články

Další články