Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Retro Nokia 3310: Pamatujete, jak jsme všichni pařili hada?

Tahle Finka toho vydržela. Měli jste ji?
Zdroj: youtube.com
+ Další fotografie
Taky vzpomínáte na tohohle "držáka"? Baterka vám vydržela pomalu týden. Když vám mobil spadl na zem, rozbili jste s ním nanejvýš dlaždičku. Dneska si připomeneme legendární Nokii 3310.

Finská Nokia představila model 3310 v září roku 2000. Možná tehdy ani netušila, jaký bestseller vytvořila. Tenhle nadupaný mobil jsme tenkrát chtěli všichni a že to nebyla zrovna levná záležitost – stál tehdy přibližně 9 tisíc korun, což je na tehdejší poměry opravdu hodně.

3310 navazovala na starší model 3210. Nový model byl ovšem o poznání menší a design byl rozhodně modernější. Mobil měřil 113 milimetrů, šířka činila 48 milimetrů a tloušťka 22 milimetrů. Vážil kolem 133 gramů. Nová Nokia postrádala anténu, a tak jsme ji mohli směle nosit v kapse.

Čeho jsme si na ní nejvíce vážili? Především toho, jak dlouho vydržela nabitá. A také její odolnosti. Vydržela toho opravdu hodně, ne jako dnešní mobily, které vám vydrží nabité maximálně den a snad každý druhý kousek zdobí neodinstalovatelná aplikace „pavouk“ aneb taky máte prasklý displej?

A vzpomínáte na toho super hada? Snad nejlepší mobilní hra! Na Nokii 3310 nikdy nezapomeneme. Byla to totiž naše první mobilní láska.

Související články

Další články