Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Retro eXtra: Od svalů až k politice v podání Arnolda Schwarzeneggera. Takhle vyhrál před 45 lety soutěž Mr. Universe!

Retro eXtra: Od svalů až k politice v podání Arnolda Schwarzeneggera. Takhle vyhrál před 45 lety soutěž Mr. Universe!
Zdroj: YouTube

Je na světě jeden takový irský komik, který se jmenuje Dylan Moran, a ten během jednoho svého vystoupení shrnul kariéru Arnolda Schwarzeneggera (66) jedinou sentencí: "Je tu chlápek, co jenom zvedá věci. I malé dítě se této činnosti vyhne, pokud to není nevyhnutelně nutné, jakože na vaši babičku spadne piano. A tenhle chlap stojí v trenkách před lidmi a zvedá věci a lidé se zastavují a pozorují tuto obskurní činnost. A jsou to oni, kdo na něj ukáží a řeknou - Ty jsi borec! Ty se dokážeš vyrovnat s politikou, imigrací, záplavama, daněma, se všema sračkama! Jen proto, že jsi tu v trenkách a zvedáš věci. A tak se stal Arnold guvernérem Kalifornie."

Na konci tohoto monologu bouří smích a lidí se mohou umlátit, jak je to trefné a zábavné. A přitom jsou to oni, kdo jej do té politické sféry opravdu poslali.

Arnoldova kariéra opravdu začala tím, že ukazoval na soutěžích svoje naolejované svaly a v roce 1969 vyhrál soutěž Mr. Universe (ne jednou, samozřejmě) a jeho první kroky do světa slávy jsou zachyceny v tomto videu, kdy se mladý Rakušan představuje doslova jako Herkules.

Ne náhodou jeho následné role souvisely přímo s jeho svaly, z nichž ta nejslavnější je Barbar Conan a akční hrdina v Komandu. Ale abychom nebyli nespravedliví, jen hora masa to nebyla a jeho herectví by se dalo po čase nazvat ucházejícím, dokonce v sobě objevil i komickou stránku. Že ale bývalý Mr. Universe skončí jako vrcholný politik, to tehdy určitě netušil ani on.

Související články

Další články