Bývalo to vděčné pokoukání silvestrovských televizí, lidé milovali Televarieté s Jiřinkou a Dvořákem, socialistickými scénkami a tanečními vložkami Národního baletu Praha či skupiny UNO, když Vladimír Dvořák zemřel, přišel pořad Možná přijde i kouzelník s Lábusem, Kaiserem a Jiřím Kornem. Zrovna tihle tři se stali miláčky zábavy a bylo jen otázkou času, kdy vzniknou nesmrtelné scénky jako třeba Zkouška z dějepisu.

I když je pak Jiří Korn opustil, komika Oldřicha Kaisera (57) byla tak výrazná, že bavila v jakékoliv formě a složení. Možná že by se stal největším bavičem vůbec, nebýt jeho démonického pití, které Kaisera nenávratně ničí.

A právě kvůli blížícímu se Silvestru vybíráme jeho slavnou scénku, která je vděčnou smyčkou večera posledního dne roku, kdy spolu s klavíristou Miroslavem Kořínkem předvádějí oba slavný Montiho Čardáš. Nikdo tam nehlesne ani slovo a přitom je to neotřele vtipné a někoho rozesměje až k slzám.

Na to, abyste dokázali lidi rozesmát bez jediného slova, musíte mít výjimečný talent. A že ho Kaiser má, o tom tady není pochyb.