Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Miloš Jakeš koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Retro eXtra: Dnes je 20. výročí úmrtí hudební legendy Kurta Cobaina, jakou jeho píseň máte nejraději?

Jeho fanoušci na něj nikdy nezapomněli a všichni, kdo se narodili už v novém tisíciletí a trochu se orientují v hudbě, musejí bezpodmínečně znát jeho jméno. Kurt Cobain (†27), zpěvák grungeové skupiny Nirvana a podle časopisu Rolling Stone jeden z nejlepších kytaristů všech dob, se tak výrazně zapsal do hudebních dějin, že ani po dvaceti letech nelze jeho vliv přehlížet.

K hudbě měl blízko už odmalička, ale teprve až poznal punkovou muziku, dokopalo ho to k tomu, aby si založil vlastní kapelu. Ale musel projít dvěma neúspěšnými, než nakonec přišla slavná Nirvana. Během sedmi let, co byla na světě od roku 1987, se jí povedl nevídaný kousek vystoupat až na úplný vrchol v tak krátkém čase.

Jenže Kurt, odmala žijící v duševních bludech, nezvládl své drogové závislosti a deprese, a konec Nirvany přišel rychle, nečekaně a šokujícím způsobem. Radosti do života mu nedala ani dcera Frances Bean, kterou měl se svou manželkou Courtney Love, ani celosvětový úspěch.

Dodnes se neví, zda nebyl vlastně zavražděn. Hlava prostřelená brokovnicí totiž stále vyvolává spekulace, neboť v krvi se mu našla i smrtelná dávka heroinu a podle odborníků ani není možné v tomto stavu manipulovat se zbraní, která má tak dlouhou pažbu, že je obtížné i pro zcela střízlivého člověka podobnou věc uskutečnit.

Nechvalně proslulý Klub 27 tak přivítal 5. dubna 1994 svého dalšího člena, i když se jeho fanoušci dodnes modlí k bohu, aby ho vrátil na zemi a místo něj si raději vzal Justina Biebera nebo Lady Gagu.

Související články

Další články