Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Řecko bude vracet uprchlíky do Turecka. Odtud poputují zpátky do vlasti

Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
Řecká policie a agentura pro ochranu vnějších hranic Evropské unie Frontex začnou ode dneška vracet do Turecka nezákonné přistěhovalce, a to rovnou po stovkách. Informovala o tom řecká média s odvoláním na ministerstvo pro ochranu občanů.

Tato opatření se dotknou prakticky všech zemí, kde je bezpečněji. To znamená, že Řecko bude vracet do Turecka imigranty ze všech afrických a asijských států kromě Sýrie a Iráku. Tam totiž zuří rozsáhlejší ozbrojené konflikty.

Prvních 308 přistěhovalců bude převezeno během dneška a zítřka k pozemní řecko-turecké hranici na řece Evros. Budou předáni tureckým úřadům a vrátí se tak zpět do vlasti.

Úřady v Řecku zároveň chtějí začít zatýkat všechny cizince, kteří se nacházejí na řeckém území a na které se nevztahuje právo na azyl. Obratem budou vyhoštěni ze země. Má se to týkat i občanů z Pákistánu a Bangladéše.

Do Turecka by se měli vracet i ekonomičtí migranti. Vracet zpět je budou pracovníci Frontexu operující na řecko-turecké námořní hranici, kde denně proplouvají tisíce uprchlíků. Atény si doposud stěžovaly, že procedura vracení migrantů vázla na neochotě Turecka spolupracovat.

Související články

Další články